Kolorowy Orszak Trzech Króli przemaszerował przez Radomsko

Orszak Trzech Króli, już na stałe wpisał się w styczniowe wydarzenia organizowane w Radomsku. W poniedziałek 6 stycznia, barwny korowód przemaszerował ulicami miasta już po raz ósmy. Hasłem tegorocznego Orszaku były słowa „Cuda, cuda ogłaszają” z kolędy „Dzisiaj w Betlejem”.

Radomszczanie za Kacprem, Melchiorem i Baltazarem podążali od kościoła pw. św. Lamberta, gdzie najpierw odprawiono mszę święta. Później, trasa Orszaku wiodła przez plac 3 Maja, dalej ulicami Krakowską i Piastowską do kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, a tam na zakończenie Orszaku, Teatr Źródło przygotował „Anielskie widowisko”.  

W Orszaku wzięli udział pięknie poprzebierani uczniowie radomszczańskich szkół i przedszkoli oraz mieszkańcy miasta. Dało się zauważyć wiceprezydent Małgorzatę Kańską-Kipigroch i Rafała Dębskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomsku. Po drodze śpiewano kolędy. W Orszaku kroczyło kilkadziesiąt, jeśli nie setki osób, a uczestnicy założyli papierowe korony.

W tym roku VIII Orszakowi Trzech Króli w Radomsku, towarzyszył konkurs plastyczny dla szkół i przedszkoli pt. „Gwiazda Betlejemska” oraz konkurs pt. „Najpiękniejsza Szkolna Choinka” dla szkół podstawowych.

Organizatorami tegorocznego Orszaku była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Radomsku, parafia pw. św. Lamberta oraz Urząd Miasta Radomska.   

W całej Polsce podobne Orszaki zorganizowało rekordowe 900 miast i miejsc. Orszaki odbyły się także za granicą.

Więcej o:
orszak trzech króli orszak trzech króli w radomsku orszak radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE