Kolejne kilometry A1 przekazane do użytku. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami!

Kolejne kilometry A1 przekazane do użytku. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami! Fot. GDDKiA

Na budowie autostrady A1 między węzłami Tuszyn i Piotrów Trybunalski Południe zakończył się kolejny etap prac. W związku z tym od jutra (17 grudnia) kolejne 4 kilometry trzypasowej jezdni A1 (odcinek od węzła Piotrków Trybunalski Południe do węzła Piotrków Trybunalski Zachód) przekazane zostaną do użytku. Oznacza to, że przejazd w kierunku Gdańska całą szerokością jezdni będzie dłuższy o wspomniany odcinek.

W czasie wprowadzenia nowej organizacji ruchu kierowcy będą musieli liczyć się z chwilowymi dodatkowymi ograniczeniami poruszania się w godzinach przedpołudniowych.

- Kulminacyjnym punktem będzie kilkudziesięciominutowe zatrzymanie ruchu na jezdni wschodniej (kierunek Gdańsk) – na granicy odcinków A i B, czyli kilkaset metrów przed węzłem Piotrków Trybunalski Południe (351 km drogi). Przewiduje się, że może to nastąpić między godziną 10.00 i 14.00.  Aby nie utknąć w tym miejscu, alternatywą jest przejazd DK91 przez Piotrków. Wstrzymanie ruchu jest czynnością bezwzględnie konieczną, do usunięcia obowiązującej dotychczas organizacji ruchu – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

Również od 17 grudnia 2021 r. rozpoczyna się demontaż tzw. separatorów, czyli barierek rozdzielających pasy ruchu na jezdni zachodniej.

- Prace rozpoczną się na 346 km drogi, czyli w połowie odcinka między węzłami Piotrków Trybunalski Południe i Piotrków Trybunalski Zachód i będą się sukcesywnie przesuwały w kierunku Gdańska. Potrwają one kilka dni – wyjaśnia Maciej Zalewski. 

Zakładane terminy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe.

Więcej o:
autostrada a1 a1 gddkia utrudnienia zmiana organizacji ruchu tuszyn-piotrków
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE