Kolejne drzewa na Reymonta wycięte

Na ulicy Reymonta w Radomsku pomimo prac archeologów kontynuowany jest remont. Dziś, 12 lipca wycięto kolejne drzewa.

Rozpoczęty w maju br. remont zaczął się właśnie od wycinki większości drzew. Pozostały tylko te, na których swoje gniazda miały ptaki i z uwagi na okres lęgowy drzewa zostały nietknięte. Jednak w piątek 12 lipca w ruch znów poszły piły.

Stary drzewostan zostanie zupełnie wymieniony. Nowy wygląd ulicy zyska szpaler drzew, które zostaną nasadzone po obu stronach drogi. Część drzew zostanie posadzonych, a część zostanie ustawionych w donicach. Posadzone drzewa mają być wysokie na 6 metrów. Natomiast w okolicy Domu Rzemiosła powstanie otoczony zielenią zakątek rekreacyjny z Ławeczką Reymonta. Będzie też nowe, wysokie oświetlenie ledowe. Całkowity koszt przebudowy ulicy Reymonta wynosi 5 355 135,26 zł.

Początkowy planowany termin zakończenia prac to wrzesień tego roku. Jednak prace zostały tymczasowo wstrzymane z uwagi na wykopane znaleziska. Znaleziono mi.in. elementy drewniane i ceramiczne, które wymagały zbadania ich wartości historycznej. 10 lipca na miejscu zjawili się archeolodzy. Już wiadomo, że termin zakończenia przesunie się o dwa miesiące.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE