Drzewa na ulicy Reymonta poszły pod topór

Przebudowę ulicy Reymonta w Radomsku rozpoczęto 20 maja od wycinki wszystkich drzew. Przechodzący przez centrum miasta mieszkańcy żywo komentowali to co się działo.

Przygotowania do planowanej inwestycji właśnie się rozpoczęły. Zniknął już przystanek autobusowy oraz wycinano drzewa. Jedna z mieszkanek w rozmowie z nami, zauważyła ważny fakt, iż drzew w tym okresie nie powinno się wycinać.

- Przecież wiedzieli, że taką inwestycję będą przeprowadzać. Jestem wieloletnim ogrodnikiem i po prostu serce mnie boli, jak na to patrzę. Drzewa się zazieleniły, a oni je teraz ścinają, jak by nie można było tego zrobić jesienią, czy zaraz po zimie, kiedy drzewa były suche
- mówi nam mieszkanka Radomska.

Dodatkowo pozostaje kwestia okresu lęgowego ptaków, który właśnie trwa (od 1 marca do 15 października). To czas, w którym ptaki dobierają się w pary, składają jaja i wychowują młode. Ich siedliska i miejsca gniazdowania są chronione. Wysłaliśmy pytania do Urzędu Miasta w kwestii wycinki drzew. Temat będziemy kontynuować.

Cała przebudowa ulicy Reymonta, będzie polegała na zwężeniu jezdni do szerokości 4 metrów. Po obu stronach drogi chodniki wyłożone będą płytami granitowymi o antypoślizgowej nawierzchni. W planach jest również nasadzenie szpaleru nowych drzew. Natomiast w okolicy Domu Rzemiosła powstanie otoczony zielenią zakątek rekreacyjny z Ławeczką Reymonta. Będzie też nowe, wysokie oświetlenie ledowe.

Całkowity koszt przebudowy ulicy Reymonta wynosi 5 355 135,26 zł.

Zmieniony rozkład jazdy autobusów MPK dostępny TUTAJ.

Więcej o:
radomsko ulica reymonta przebudowa ulicy
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE