Kolejna pomoc dla Ukrainy. Tym razem od pocztowców

Kolejna pomoc dla Ukrainy. Tym razem od pocztowców Fot. Urząd Marszałkowski w Łodzi

Pracownicy Poczty Polskiej w Łodzi przekazali dziś (15 marca) na ręce Zbigniewa Ziemby, wicemarszałka województwa łódzkiego, paczki z darami, które zebrali w koleżeńskiej zbiórce.

Pocztowcy przywieźli dary do Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Nowoczesnych Technologii Województwa Łódzkiego przy ulicy Narutowicza 122 w Łodzi. W imieniu samorządu województwa odebrał je wicemarszałek Zbigniew Ziemba.

- Serdecznie dziękuję tym, którzy zaangażowali się w zbiórkę. Każda taka akcja jest bardzo ważna. Chcemy pomagać, mamy gorące serca. Cieszy to, że wiele oddolnych inicjatyw jest realizowanych na terenie naszego województwa i całego państwa. Są też instytucie i spółki Skarbu Państwa, które pomagają Ukraińcom. Tym, którzy schronili się u nas przed wojną, ale organizujemy się także, by móc wysyłać pomoc tam, gdzie jest najbardziej potrzebna - mówił wicemarszałek Ziemba.

W paczkach przekazanych przez pocztowców była żywność, woda i napoje, koce, środki higieniczne, kosmetyki, zabawki.

- Poczta Polska, jako największa firma logistyczna w kraju, uruchomiła siedem strumieni pomocy dla Ukraińców. To, co tu państwo widzicie, to jednak rzeczy zgromadzone przez pocztowców z Łodzi w ramach koleżeńskiej zbiórki. Dziękuję panu marszałkowi i pani dyrektor szkoły za współpracę przy przekazaniu darów. Zareagowali natychmiast, z otwartym sercem. Dziś jest taki czas, że trzeba działać szybko, bez zbędnych formalności – mówił Janusz Michaluk, dyrektor Ośrodka Infrastruktury Poczty Polskiej w Łodzi.

- Te dary zostaną włączone do konwoju, który pojedzie w głąb Ukrainy - dodała Teresa Łęcka, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Nowoczesnych Technologii Województwa Łódzkiego.

Więcej o:
województwo łódzkie ukraina pomoc dary poczta polska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE