Klub KO chciał odwołania Tadeusza Kubaka z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomsku

Klub KO chciał odwołania Tadeusza Kubaka z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomsku

W piątek, 20 października odbyła się sesja Rady Miejskiej w Radomsku, zwołanej w trybie nadzwyczajnym. Dotyczyła dwóch tematów PGK oraz odwołania Tadeusza Kubaka z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomsku.

Radni z Koalicji Obywatelskiej chcieli by na tej sesji pojawiła się informacja Prezydenta Miasta na temat planowanych przez niego działań wobec pracowników spółki PGK Radomsko Sp. z o.o., którzy wedle informacji prasowych złożyli fałszywe zeznania w toku postępowania prowadzonego w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim w sprawie przeciwko Gazecie Radomszczańskiej, jak również planowanych działań prezydenta, wobec ujawnienia informacji o wyłudzeniu dotacji na rzecz spółki poprzez złożenie fałszywych oświadczeń w toku postępowania zmierzającego do uzyskania dotacji na inwestycję Budowa, rozbudowa i modernizacja ZUOK w Płoszowie.

Drugim tematem był wniosek dotyczący odwołania Tadeusza Kubaka z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomsku. Wnioskodawcami byli radni z klubu Koalicji Obywatelskiej. Uzasadnieniem takiego działania było to, że Tadeusz Kubak ogranicza działania kontrolne rady miejskiej.

- Pan przewodniczący nie przestrzega statutu… myślę, że miarka się przebrała – mówił Rafał Dębski z KO.

- Szanowni państwo, w związku z tą uchwałą, w związku z tymi zarzutami, które usłyszałam, chciałam powiedzieć, że siedzę tutaj obok pana przewodniczącego, zawsze jest przygotowany. Nigdy nie widziałam, żeby zrobił coś niezgodnie ze statutem – mówiła Jadwiga Łysik.

- Myślę, że jest to głosowanie polityczne. Ja nie widzę żadnych podstaw by przewodniczącego odwoływać – skomentował Radosław Rączkowski.

Radni w głosowaniu tajnym zadecydowali większością głosów, że Tadeusz Kubak zostaje na fotelu przewodniczącego. „Za” odwołaniem zagłosowało 8 radnych, 13 było „przeciw”.

- Chcę podziękować tym, którzy mają do mnie zaufanie. Myślę, że nasza koalicja ma się dobrze. A tym, którym się nie udało mnie odwołać... nie będę dziękować - mówił Tadeusz Kubak.

Więcej o:
rada miejska budżet budżet radomska sesja tadeusz kubak odwołanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE