Kierowca z pow. radomszczańskiego jechał w terenie zabudowanym 113 k/h

Kierowca z pow. radomszczańskiego jechał w terenie zabudowanym 113 k/h Fot. KPP Bełchatów

O tym, z jakimi konsekwencjami może spotkać się kierowca lekceważący przepisy ruchu drogowego tym razem przekonał się 40-latek z powiatu radomszczańskiego, który na drodze z ograniczeniem do 50 km/h pędził fordem z prędkością 113 km/h. Stracił uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy oraz otrzymał mandat w wysokości 2 000 złotych i 10 punktów karnych.

W piątek, 15 kwietnia 2022 roku, policjanci z bełchatowskiej drogówki wykonywali swoje obowiązki w ramach akcji „Wielkanoc 2022”. W czasie kontroli drogowych funkcjonariusze zwracali uwagę na przestrzeganie przez kierowców przepisów dotyczących miedzy innymi dozwolonej prędkości. W miejscowości Wola Grzymalina zmierzyli prędkość samochodu marki Ford. Okazało się, że kierujący nim 40-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego, w obszarze zabudowanym, jechał z prędkością 113 km/h.

- W ten sposób przekroczył dopuszczalną prędkość o 63 km/h. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy. Ponadto, zgodnie z taryfikatorem został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 000 złotych i 10 punktami karnymi – mówi Iwona Kaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Więcej o:
powiat bełchatowski policja bełchatów przekroczenie prędkości zatrzymanie wola grzymalina
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE