Kierowca uszkodził poręcz mostu w Krzętowie. Uciekł, bo ma zatrzymane prawo jazdy

Kierowca uszkodził poręcz mostu w Krzętowie. Uciekł, bo ma zatrzymane prawo jazdy Fot. KPP Radomsko

Policjanci z Przedborza szybko dotarli do sprawcy uszkodzenia chodnika i poręczy przy drewnianym moście w Krzętowie. Okazało się, że kierowca bmw stracił panowanie nad autem i zniszczył fragment budowli. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sadem.

Do uszkodzenia fragmentu mostu doszło rano 17 lipca 2023 roku, kiedy to 30 – letni kierujący bmw na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drewniany podest pełniący rolę chodnika a następnie w drewnianą poręcz.

- Zniszczenia są widoczne na około 10 metrach. Zarządca drogi zabezpieczył już uszkodzony fragment budowli. Sprawca, podczas rozmowy z mundurowymi twierdził, że uciekł z miejsca, ponieważ uzbierał zbyt dużo punktów karnych i ma zatrzymane prawo jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że 30-latek ma na swoim koncie 36 punktów, głównie za przekraczanie dozwolonej prędkości. Nieodpowiedzialny mieszkaniec powiatu włoszczowskiego za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem – mówi Aneta Wlazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Policjanci przypominają, że zgodnie z artykułem 97 Kodeksu Wykroczeń, uczestnik ruchu lub inna osoba znajdująca się na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, a także właściciel lub posiadacz pojazdu, który wykracza przeciwko innym przepisom ustawy - Prawo o ruchu drogowym lub przepisom wydanym na jej podstawie, podlega karze grzywny do 3000 złotych albo karze nagany.

Więcej o:
policja radomsko krzętów uszkodzona poręcz kierowca most
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE