Kierowca ciągnął siedzącego na oponie kolegę. Niebezpieczną „zabawę” przerwała policja

Kierowca ciągnął siedzącego na oponie kolegę. Niebezpieczną „zabawę” przerwała policja Fot. KPP Radomsko

Mundurowi pełniący służbę w centrum Radomska na jednym z parkingów zauważyli jeżdżącą po placu osobówkę, do której przywiązana była opona. Kiedy policjanci zbliżyli się do forda, dostrzegli siedzącego na oponie człowieka.

Funkcjonariusze pełniący służbę wieczorem 21 stycznia 2022 roku zainteresowali się jeżdżącą slalomem po parkingu osobówką.

- W związku z zagrożeniem zdrowia a nawet życia młodych osób przebywających na parkingu, mundurowi przerwali skrajnie nieodpowiedzialną zabawę. Następnie policjanci ustalili tożsamość kierowcy, dwóch pasażerek forda oraz mężczyzny siedzącego na oponie. Kierowca osobówki to 21-letni mieszkaniec województwa śląskiego a pozostałe osoby mieszkają na terenie powiatu radomszczańskiego. Siedzący za kierownicą był trzeźwy. Na szczęście tym razem nikomu nic się nie stało – relacjonuje Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 60 Ustawy Prawo o ruchu drogowym obowiązuje kategoryczny zakaz ciągnięcia za pojazdem osoby na hulajnodze, nartach, sankach, wrotkach lub innym podobnym urządzeniu.

- Zatem, ciąganie opony za samochodem jest skrajnie niebezpieczne, jest niedozwolone i takie zachowanie jest wykroczeniem. Natomiast, zgodnie z art. 86 Ustawy Prawo o ruchu drogowym niezachowanie należytej ostrożności na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez kierującego pojazdem mechanicznym zagrożone jest karą grzywny nie mniejszą niż 1.000 złotych – podkreśla Aneta Wlazłowska.

Należy też pamiętać, że jeżeli podczas takich zabaw dojdzie do wypadku, którego skutkiem  będzie ciężki uszczerbek na zdrowiu lub śmierć osoby, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat. 

- Apelujemy o rozwagę i przypominamy, że w wielu przypadkach to my sami jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz naszych znajomych – mówi policjantka.

Więcej o:
radomsko policja radomsko jazda na opinie wiózł kolegę na oponie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE