Kierował bez uprawnień i chciał oszukać policjantów

Kierował bez uprawnień i chciał oszukać policjantów Fot. archiwum

W piątek, 18 sierpnia policjanci z Radomska przeprowadzali kontrolę prędkości przy ul. Sucharskiego w Radomsku. Zatrzymali kierującego volkswagenem, który przekroczył dozwoloną prędkość.

Policjanci około godziny 15:30 zatrzymali volkswagena, ponieważ kierujący przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym - jechał z prędkością 69 km/h. Po wykonaniu pomiaru prędkości pojazd zjechał na pobocze, zatrzymał się.

- Z pojazdu, z miejsca kierowcy wysiadł mężczyzna, który przeszedł za pojazd, otworzył bagażnik. Po chwili go zamknął i wsiadł na miejsce pasażera z tyłu pojazdu po lewej stronie, za miejscem kierowcy. Gdy mężczyzna szukał czegoś w bagażniku, było widać, że z miejsca pasażera, który siedział obok kierującego, osoba ta zaczyna się przesiadać bez wychodzenia z pojazdu, na miejsce kierowcy. Następnie samochód ruszył i podjechał do miejsca wskazanego przez policjantów – informuje Dariusz Kaczmarek z KPP w Radomsku.

Szybko wyszło na jaw dlaczego kierujący próbował oszukać policjantów. Okazało się, że 28-letni mężczyzna, ma sądowy zakaz prowadzenie pojazdów mechanicznych. Za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem. Warto też wiedzieć, że w takich sytuacjach sąd może orzec karę pozbawienia wolności do pięciu lat.

Więcej o:
Kierował bez uprawnień i chciał oszukać policjantów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE