Kiedy powierzyć poszukiwanie specjalisty agencji rekrutacyjnej?

Kiedy powierzyć poszukiwanie specjalisty agencji rekrutacyjnej?

Rynek pracy staje się coraz bardziej konkurencyjny. Specjaliści od rynku pracy wskazują, że obecnie mamy do czynienia z tak zwanym rynkiem pracownika. Z tego powodu znalezienie i zatrudnienie idealnego kandydata może w wielu branżach generować sporo problemów. Bardzo ważne jest między innymi, aby rekrutacja pracowników była przygotowana i zrealizowana w sposób profesjonalny.

Dlaczego warto skorzystać z usług agencji rekrutacyjnych?

Skorzystanie z usług agencji pracy, agencji rekrutacyjnych przy szukaniu specjalistów może być bardzo opłacalnym rozwiązaniem. Takie firmy posiadają specjalistów mających odpowiednie doświadczenie zawodowe oraz kwalifikacje. Dodatkowo znajomość rynku pracy przekłada się na możliwość przygotowania odpowiedniego procesu rekrutacyjnego.

Wynika to między innymi z:

• doświadczenia w selekcji specjalistów,
• procedur wykorzystywanych do filtrowania kandydatów,
• możliwości profilowania dużej liczby kandydatów.

Doskonała znajomość rynku pracy oraz dostęp do najlepszych kandydatów są w stanie znacznie skrócić czas potrzebny na poszukiwanie kandydata spełniającego oczekiwania pracodawcy. Im szybsza rekrutacja, tym większe korzyści dla firmy poszukującej nowego pracownika.

Kiedy skorzystać z pomocy agencji rekrutacyjnej?

Samodzielne szukanie pracowników może być długotrwałe i kosztowne. Jeśli rekrutacja specjalistów ma być zrealizowana w krótszym czasie, wówczas zdecydowanie się na skorzystanie z usług agencji rekrutacyjnych może być idealnym rozwiązaniem. W ten sposób można znacznie zwiększyć szanse na znalezienie specjalistów, którzy będą zainteresowani długoterminową współpracą.

W agencjach pracy rekrutacja specjalistów opiera się zarówno na aktywnym, jak i też pasywnym docieraniu do poszukujących pracy. Do poszukiwania specjalistów wykorzystywane są posiadane przez agencje rekrutacyjne bazy danych. Dodatkowo agencje poszukują kandydatów w sposób aktywny, czyli poprzez umieszczanie odpowiednio sformułowanych ogłoszeń o pracę. Wybranie odpowiednich miejsc, gdzie umieszczane są ogłoszenia o pracę, jest w stanie sprawić, że cały proces rekrutacyjny będzie bardziej skuteczny.

Jak odpowiednia rekrutacja specjalistów wpływa na jakość zatrudnienia?

Profesjonalnie realizowana rekrutacja pracowników przez specjalistów z agencji pracy przekłada się na jakość zatrudnienia. Takie firmy posiadają rozbudowane bazy danych pozwalające w szybki sposób dotrzeć do wykwalifikowanych kandydatów.

Agencje rekrutacyjne mogą dotrzeć do specjalistów, którzy nie muszą w danym momencie aktywnie poszukiwać pracy. Natomiast mogą być zainteresowani zmianą miejsca zatrudnienia, gdy w nowym miejscu pracy mogą liczyć na lepsze, bardziej spełniające oczekiwania warunki zatrudnienia.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE