Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłosiła konkursy dla dzieci

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłosiła konkursy dla dzieci Fot. KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłosiła dwa konkursy dla dzieci.

Do 20 marca w Oddziale Regionalnym KRUS w Łodzi przyjmowane są rymowanki (minimum 4 wersy) popularyzujące sposoby ograniczania ryzyka oddziaływania substancji szkodliwych na istoty żywe i skażenia środowiska naturalnego w gospodarstwach rolnych. Laureaci z etapu wojewódzkiego z największą liczbą punktów zostaną uhonorowani nagrodami rzeczowymi o wartości ok. 500 zł.

Drugą propozycją, przygotowaną z myślą o uczniach wiejskich szkół podstawowych jest trzynasta edycja konkursu plastycznego „Bezpiecznie na wsi”. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego sposoby zapobiegania skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji, m.in. środków ochrony roślin, nawozów i paliw.

Prace będą przyjmowane do 31 marca. Autorzy najciekawszych prac, na każdym etapie konkursu otrzymają nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, współorganizatorów i patronów konkursu.

Regulaminy konkursów są dostępne na stronie www.krus.gov.pl.

Więcej o:
krus krus radomsko rolnicy konkurs konkurs dla dzieci
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE