KAS zlikwidowała 21 lokali z nielegalnym hazardem. W tym w Radomsku i Przedborzu

KAS zlikwidowała 21 lokali z nielegalnym hazardem. W tym w Radomsku i Przedborzu Fot. KAS w Łodzi

W trakcie ostatnich kontroli funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zabezpieczyli 97 nielegalnych automatów do gier. W 21 punktach gier działających bez wymaganych koncesji w woj. łódzkim zatrzymali 17 osób podejrzanych o prowadzenie nielegalnego hazardu.

Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa przeszukała 6 lokali w Radomsku i jeden w Przedborzu na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej w Radomsku. W tych punktach zabezpieczono 30 urządzeń i zatrzymano 4 osoby podejrzane o prowadzenie nielegalnych gier hazardowych.

W Kutnie funkcjonariusze łódzkiej Służby Celno-Skarbowej zlikwidowali dwa punkty hazardowe we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Kutnie. Na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej w Kutnie zabezpieczyli 10 nielegalnych automatów. Zarzuty prowadzeniu nielegalnych gier na automatach usłyszały 2 osoby.

W Łodzi skontrolowali 2 lokale, w których zatrzymali 2 osoby i zabezpieczyli 11 automatów.

W Zduńskiej Woli zostało zamkniętych 7 punktów, w których łódzka KAS zajęła 34 nielegalne automaty. W trakcie kontroli prowadzonej na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej w Zduńskiej Woli zatrzymano 6 osób zaangażowanych w urządzanie nielegalnych gier hazardowych.

Pod koniec listopada funkcjonariusze skontrolowali dwa punkty z nielegalnym hazardem w Pajęcznie i jeden w Działoszynie. Zabezpieczyli 12 automatów, a zarzuty usłyszały 3 osoby.

Zabezpieczone dowody

W zlikwidowanych punktach gier łódzka KAS przejęła również przeszło 105 tys. zł oraz ponad 108 g narkotyków. Zabezpieczono również sprzęt elektroniczny, dokumenty i inne dowody przestępstw.

Podejrzani usłyszeli zarzuty

Śledczy z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi przedstawili 17 zatrzymanym zarzuty prowadzenianielegalnych gier hazardowych. Grozi im grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

KAS przypomina

- Przestępstwem jest nie tylko urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom. Kara grzywny grozi również uczestnikom gier hazardowych, urządzanych lub prowadzonych bez koncesji lub zezwolenia. Z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego, zarekwirowanego urządzenia muszą liczyć się właściciele nielegalnych automatów do gier. Taka karę może ponieść również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych – mówi st. asp. Beata Bińczyk, oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

KAS uruchomiła specjalny numer telefonu i adres e-mail, na który można zgłaszać informacje o nielegalnym hazardzie: krajowy telefon interwencyjny 800 060 000, e-mail: powiadomKAS@mf.gov.pl.

Więcej o:
radomsko przedbórz hazard automaty kas krajowa administracja skarbowa zatrzymanie automaty do gier
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE