„Karma wraca” – 3 lata pozbawienia wolności dla brutalnego zabójcy yorka Badiego w Radomsku

„Karma wraca” – 3 lata pozbawienia wolności dla brutalnego zabójcy yorka Badiego w Radomsku Fot. Ekostraż

34-letni Tomasz R. za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad maleńkim yorkiem w dniu 19 października 2021 r. został skazany prawomocnie na 3 lata pozbawienia wolności bez zawieszenia wykonania kary.

Jak czytamy na profilu Facebook „EKOSTRAŻ” , zapadł jeden z największych wyroków w Polsce za znęcanie się nad psem - 3 lata pozbawienia wolności dla brutalnego zabójcy.  malutkiego yorka Badiego w Radomsku.

Otóż 34-letni Tomasz R. sprawca znęcania się nad maleńkim yorkiem, w dniu 19 października 2021 r. Na ulicach Radomska, działając ze szczególnym okrucieństwem, uderzając kilkukrotnie zwierzęciem o przydrożne kosze, wyginając ciało psa, miażdżąc jego głowę, został skazany prawomocnie na 3 lata pozbawienia wolności bez zawieszenia wykonania kary. Otrzymał też m.in. zakaz posiadania zwierząt na 10 lat, obowiązek zapłaty nawiązki na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomsku w wysokości 20 tys. zł oraz nawiązki na rzecz właścicielki psa 10 tys. zł.
 
Sąd w uzasadnieniu nie mógł zrozumieć, jak można czerpać satysfakcję z zabicia 4-kilogramowego pieska, jak stwierdził Sąd: zachowanie sprawcy świadczy o „małości” tego człowieka i jego prymitywizmie, w tak ważnej sferze, jaką jest relacja człowieka z naturą i zwierzętami. Dodajmy do tego, że sprawca działał tak okrutnie na oczach wielu ludzi, w tym dzieci, nikt nie zdołał go powstrzymać. No i to wszystko dzięki wspierającemu pro bono na miejscu prawnikowi - mecenasowi Przemysławowi Bilskiemu, który walczył dla Badiego do samego końca i reprezentował przez całe postępowania nie odpuszczając ani na moment.
 
źródło: EKOSTRAŻ – Facebook
 
Więcej o:
radomsko pies zabójstwo okrucieństwo znęcanie się
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE