Karambol na A1 niedaleko Kamieńska. Zderzyły się 4 pojazdy

Karambol na A1 niedaleko Kamieńska. Zderzyły się 4 pojazdy Fot. KP PSP w Radomsku/OSP Kamieńsk

W niedzielę, 9 października 2022 r. ok. godz. 21.00 na autostradzie A1 między Kamieńskiem a Piotrkowem Trybunalskim doszło do karambolu.

Na 373 kilometrze drogi w kierunku Katowic zderzyły się 4 pojazdy: kamper, terenowy i dwa samochody ciężarowe.

W pojazdach podróżowało 7 osób. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń ciała. W miejscu zdarzenia przez kilka godzin występowały utrudnienia komunikacyjne.

AKTUALIZACJA: 

Jak ustalili policjanci, w unieruchomiony z powodu awarii ciężarowy daf z naczepą uderzył samochód dostawczy marki Volvo.

- Kierujący tym pojazdem, próbując się ratować przed centralnym uderzeniem w naczepę ciężarówki, zaczął odbijać kierownicą na lewy pas. Tam uderzył w jadącą toyotę, urywając jej lusterko. Po chwili na stojące już volvo najechał kierujący fordem typu kamper. W ten pojazd natomiast uderzył kierowca toyoty land cruiser. Całość zdarzenia wyglądała dość groźnie, ale na szczęście żaden z uczestników nie odniósł obrażeń – relacjonuje Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Na trzech z nich zostały nałożone mandaty karne po 1020 złotych i po 10 punktów karnych za spowodowanie kolizji.

Więcej o:
powiat radomszczański a1 kamieńsk kolizja karambol
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE