Języki obce nie są im obce

Języki obce nie są im obce Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Za nami dziesiąta edycja Powiatowego Dnia Języków Obcych, organizowanego tradycyjnie przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. T. Kotarbińskiego w Radomsku.

Celem wydarzenia jest propagowanie nauki języków obcych, a zwłaszcza: angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Młodzież uczestnicząca w projekcie udowadnia, że języki, o których potoczenie mówi się „obce” wcale nie są obce. Uczniowie potrafią je stosować nie tylko w teorii, ale także w praktyce.

- Zespół Szkół Ekonomicznych przez organizowanie licznych staży zagranicznych stawia duży nacisk na naukę języków obcych, a Powiatowy Dzień Języków Obcych, który szkoła organizuje od lat to piękna tradycja promowania wśród uczniów różnorodności językowej oraz zachęta do szlifowania znajomości języków obcych. Wszyscy wiemy, że znajomość więcej niż jednego języka pomaga w nawiązywaniu kontaktów, ułatwia znalezienie pracy i stymuluje rozwój przedsiębiorstw – podkreśla wicestarosta Małgorzata Lewandowska, która uczestniczyła w gali podsumowującej projekt.

W ramach obecnej edycji Powiatowego Dnia Języków Obcych odbyły się cztery konkursy: na kreatywną pomoc naukową, krótki film z TikToka pt. „Lekcja języka na zdalnym”, scenkę - prezentację znanej osobistości (uczniowie mogli wybrać bohatera: Napoleona Bonaparte, królową Elżbietę lub Angelę Merkel) oraz quiz wiedzy o krajach frankofońskich, anglo- i niemieckojęzycznych.

Wyniki konkursów:

Konkurs na lapbook

- I miejsce - Maja Wieczorek (Dobryszyce)

- II miejsce - Lena Woldan (Pławno)

- III miejsce - Marta Łysik (Dobryszyce)

Konkurs na filmik

- I miejsce - Zofia Maligłówka (Jedlno)

- II miejsce - Anna Gębicz, Aleksander Gonera, Olaf Radziszewski (Gomunice)

- III miejsce - Krzysztof Woźniak (Przedbórz)

Wyróżnienia:

- Pola Bogacka, Julia Ciesielska, Antonina Kuliś (Gomunice)

- Marta Suś, Ewa Zjawiona, Alicja Kacprowicz (Pławno)

Więcej o:
radomsko zse radomsko ekonomik radomsko konkurs powiatowy dzień języków obcych
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE