Jest szansa na powrót oddziału dziecięcego do Szpitala Powiatowego w Radomsku

Jest szansa na powrót oddziału dziecięcego do Szpitala Powiatowego w Radomsku Fot. Klaudia Gajda

Wraz z początkiem pandemii koronawirusa, Oddział Dziecięcy Szpitala Powiatowego w Radomsku został przekształcony w tzw. oddział covidowy. Dyrekcja placówki podejmowała próby ponownego uruchomienia pediatrii. Nie było to jednak możliwe, z powodu braku osoby, która oddziałem mogłaby kierować. Wiele wskazuje na to, że ordynator oddziału będzie.

O to, kiedy i czy w ogóle do radomszczańskiego szpitala powróci oddział dziecięcy, dopytywali radni Marek Rząsowski oraz Piotr Lisowski. Na początku kwietnia wystosowali w tej sprawie pismo do Zarządu Powiatu Radomszczańskiego. Właśnie otrzymali odpowiedź.

Z pisma wynika, że Zarząd Powiatu został poinformowany przez dyrekcję radomszczańskiego szpitala, iż osoba, która może objąć funkcję ordynatora oddziału pediatrii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku do końca kwietnia ma uzyskać ostateczne kwalifikacje zawodowe wymagane do pracy na tym stanowisku.

- Ponowne uruchomieniu oddziału pediatrii uwarunkowane jest udokumentowaniem przez kandydatkę na stanowisko ordynatora tego oddziału wszystkich wymaganych przepisami uprawnień. Jednocześnie nadmieniamy, że osoba o której mowa była i jest jedynym lekarzem, który wyraził chęć objęcia stanowiska ordynatora pediatrii. W tej sytuacji wznowienie pracy oddziału zależne jest od podjęcia pracy przez ordynatora – informuje w piśmie Fabian Zagórowicz, Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego.

- W miesiącu październiku 2021r. zwróciliśmy się z pisemną prośbą do Konsultanta Krajowego i Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie pediatrii o pomoc w znalezieniu kandydata na stanowisko kierownika Oddziału Dziecięcego. Do tej chwili brak odpowiedzi w sprawie. Na stronie internetowej szpitala oddział pediatrii istnieje i będzie istniał, ponieważ nie został zlikwidowany i wykreślony ze struktury organizacyjnej szpitala a jedynie nastąpiło czasowe zaprzestanie działalności leczniczej. Likwidacja oddziału nie jest zamiarem Zarządu Powiatu Radomszczańskiego ani Dyrekcji Szpitala – dodaje Fabian Zagórowicz.

Od czasu zawieszenia działalności oddziału dziecięcego mali pacjenci z powiatu radomszczańskiego leczeni są w placówkach m.in. w Piotrkowie Tryb. oraz Częstochowie.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko pediatria radomsko oddział dziecięcy uruchomienie pediatrii ordynator pediatrii
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE