Jednostka OSP z Kamieńska w systemie e-Remiza

Jednostka OSP z Kamieńska w systemie e-Remiza Fot. OPS Kamieńsk

System e-Remiza to mobilna platforma alarmowania i powiadamiania oraz bazy danych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takiego systemu doczekali się właśnie strażacy z Kamieńska.

Aplikacja na telewizor umożliwia stworzenie multimedialnego ekranu w jednostce OSP, dzięki czemu osoby wchodzące do garażu po wezwaniu alarmowym mogą zapoznać się ze szczegółami wyjazdu.

Wyświetlane informacje na nim obejmują: zadysponowany pojazd, rodzaj zdarzenia, adres, opis zdarzenia, mapę z oznaczeniem miejsca zdarzenia, odległości oraz szacowanego czasu dotarcia na miejsce, informacje o gotowości bojowej z bieżącym podsumowanie ilościowym oraz wykaz poszczególnych osób, które potwierdziły udział z określeniem ich odległości do remizy OSP.

System pomoże strażakom w szybkiej ocenie sytuacji, doborze odpowiedniego sprzętu oraz dokładnej lokalizacji miejsca zdarzenia.

Projekt został zrealizowany dzięki firmie  Manta Polska, która przekazała z funkcją Androida, na którym zainstalowany jest powyższy system.

Więcej o:
osp kamieńsk straż kamieńsk e-remiza system e-remiza kamieńsk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE