Mieszkańcy Radomska i powiatu radomszczańskiego chętnie korzystają z narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jakie zagrożenia zgłaszają najczęściej?
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja weryfikuje sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, podejmuje odpowiednie działania.
W województwie łódzkim Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od września 2016 r. Od tego czasu radomszczanie nanieśli na nią 1200 zgłoszeń.
- Przeważnie mieszkańcy wskazują miejsca, gdzie dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości. Jest to m.in. Droga Krajowa nr 91 w Kamieńsku. Zgłoszenia te nie zawsze się jednak potwierdzają – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.
Wśród zgłoszeń są również przypadki niewłaściwego parkowania pojazdów. Często wskazywaną lokalizacją jest chociażby ul. Grota Roweckiego w Radomsku.
- Mieszkańcy bardzo często wskazują na mapie ul. Batorego, jako miejsce, gdzie dochodzi do spożywania alkoholu. Wszystkie zgłoszenia weryfikujemy. Wiele z nich potwierdza się z naszymi obserwacjami. Jeśli zgłaszane przez mieszkańców zagrożenia się potwierdzają, prowadzimy wówczas postępowanie – wyjaśnia Aneta Wlazłowska.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna jest w serwisie www.policja.pl oraz w aplikacji mobilnej „GeoportalMobile”.