Jakie wakacyjne remonty przeprowadzono w powiatowych szkołach?

Jakie wakacyjne remonty przeprowadzono w powiatowych szkołach? Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Z zaleceniem zachowania rygorów sanitarnych, ale stacjonarnie – w klasach i salach gimnastycznych rozpoczną nowy rok szkolny 2021/22 uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkół prowadzonych przez Powiat Radomszczański. Po wakacjach i długiej ,,covidowej” przerwie powitają ich odświeżone wnętrza.

W ramach wakacyjnych remontów wykonano jedynie niezbędne i najbardziej pilne prace, na które z budżetu powiatu wydano ponad 711 tys. złotych, a z budżetów Rad Rodziców – ponad 4,2 tys. zł.

Największa inwestycja dobiega końca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Radomsku, gdzie tego lata przeprowadzono kompleksową wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz co. w budynku internatu specjalnego (koszt: 652 468 zł) oraz wyremontowano strop w jednym z pomieszczeń kuchennych.

To drugi etap prac – w ubiegłym roku podobną wymianę instalacji wykonano w budynku szkoły SOSW. W kolejnych latach planowany jest remont łazienek.

W I Liceum Ogólnokształcącym wymienione zostały drzwi w toaletach na parterze i pierwszym piętrze. W II LO przebudowano instalację centralnego ogrzewania oraz zakupiono nowe materace zabezpieczające ściany sali gimnastycznej. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1. przeprowadzony został remont dachu warsztatów szkolnych. W Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska pomalowano ściany i sufit holu oraz I piętra, przeprowadzono modernizację pomieszczenia socjalnego dla pracowników obsługi. Jeszcze tej jesieni planowany jest także remont dachu na budynku ZSDiOŚ i CKP (koszt – 112 tys. zł.).

W Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych wyremontowana została pracownia matematyczna, odnowiono parapety i lamperię na korytarzach oraz podmurówkę przy bramie wjazdowej do szkoły.

W „Ekonomiku” pomalowano wejście do szkoły oraz korytarz na II piętrze, wyremontowano daszek nad wejściem, dokonano też szeregu napraw instalacji hydraulicznej i elektrycznej.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przedborzu odnowiono kominy.

W Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych zmodernizowano łazienkę w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym, pomalowano sekretariat i przeprowadzono drobne naprawy hydrauliczne w pomieszczeniach sanitarno-higienicznych.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański starostwo radomsko szkoły remonty remonty szkół wakacyjne remonty w szkołach
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE