Jakie powinny być biurka elektryczne do pracy?

Jakie powinny być biurka elektryczne do pracy?

Praca siedząca nie jest korzystna dla naszego kręgosłupa - każdy, kto spędza przynajmniej kilka godzin dziennie w jednej pozycji przy komputerze, o tym wie. Bóle pleców to coś, z czym zmagają się zapewne wszyscy pracownicy biurowi.

Praca siedząca nie jest korzystna dla naszego kręgosłupa - każdy, kto spędza przynajmniej kilka godzin dziennie w jednej pozycji przy komputerze, o tym wie. Bóle pleców to coś, z czym zmagają się zapewne wszyscy pracownicy biurowi. Dlatego warto zaopatrzyć się w biurko regulowane, które można w szybki i łatwy sposób dopasować do potrzeb danego użytkownika. Jakie dokładnie powinny być biurka elektryczne do pracy?

W jaki sposób ustawić biurko?

Biurko, przy którym pracujemy, należy odpowiednio ustawić i dopasować do osób je użytkujących. Jeżeli naszym narzędziem pracy jest komputer stacjonarny, monitor powinien być ustawiony wyżej od klawiatury. Ta z kolei powinna znajdować się na wysuwanym blacie. Natomiast odległość między nimi powinna wynosić minimum 10 cm. 

Blat biurka należy ustawić na wysokości umożliwiającej wykonywanie pracy przy zachowaniu kata prostego między ramieniem a przedramieniem. Jest to naturalne położenie rąk, dlatego należy zwrócić uwagę, aby zachowywać je przez większość czasu pracy. Blat biurka trzeba także dostosować do wzrostu użytkownika. 

Co ważne, biurka elektryczne muszą mieć szerokość 80-90 cm i długość 120-160 cm. Biurko powinno także dawać przestrzeń na nogi - minimum 70 cm szerokości i przynajmniej 60 cm głębokości, a nogi powinny swobodnie spoczywać na ziemi.

Alternatywa dla tradycyjnych biurek

Biurka elektryczne są nowoczesną i bardzo wygodną alternatywą dla tradycyjnych biurek. Sprawdzą się zarówno w biurach tradycyjnych, jak i podczas pracy zdalnej. Można je szybko i łatwo dopasować do danej osoby. Co ważne, ustawienie biurka można zmienić - dzięki temu, nawet jeśli z jednego stanowiska pracy korzysta kilka osób, biurka elektryczne są bardzo komfortowe w użytku i ergonomiczne.

Biurka elektryczne mogą także być wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak blokada rodzicielska lub system antykolizyjny.

Krzesła biurowe

Poza dopasowanym biurkiem, bardzo ważne jest wygodne w użytku krzesło. Powinno także być wyposażone w regulowane oparcie, siedzisko oraz podparcie dla nóg i pleców. Pomoże to uniknąć bólu i dyskomfortu związanego z długimi godzinami siedzenia. Krzesła biurowe powinny być przemyślanym zakupem - najlepiej, jakby mogły posłużyć latami. Dodatkowo, powinny być wykonane z materiału wysokiej jakości i dostosowane do osoby, która będzie na nim siedzieć. 

Meble biurowe Elzap

Warto wybrać biurka elektryczne i krzesła z oferty firmy Elzap. Charakteryzują się one wytrzymałością i wysoką jakością. Są dostępne w różnych wariantach i atrakcyjne cenowo. W Elzap każdy znajdzie coś dla siebie!

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE