Jaką deskę tarasową wybrać?

Jaką deskę tarasową wybrać?

Jesteś na etapie planowania budowy przydomowego tarasu? To słuszna decyzja, dzięki której zyskasz wspaniałe miejsce do wypoczynku i zabawy na świeżym powietrzu. Zdecydowałeś już o tym, z jakich materiałów budowlanych go wykorzystasz? My zdecydowanie polecamy drewno, a więc klasyczną deskę tarasową. Dlaczego warto i na co się zdecydować? Sprawdź już teraz!

Dlaczego drewno to świetny materiał na budowę tarasu?

Człowiek wykorzystuje drewno do budowy w zasadzie od zarania swoich dziejów. Pomimo upływu tysięcy lat, materiał ten wciąż jest popularny i, co ważne, dziś nierzadko uchodzi za luksusowy. Najlepszym dowodem tego są drewniane wstawki, które do samochodów dodaje wielu producentów modeli klasy premium.

No dobrze, ale dlaczego deska tarasowa? To materiał wyjątkowo piękny, który doskonale komponuje się z przydomowym ogrodem. Do tego drewno ma istotną właściwość - nie nagrzewa się nadmiernie w czasie upalnych dni. Dzięki temu po tarasie będziesz mógł komfortowo chodzić nawet na boso. Choć deski są solidne, to jednak na tyle miękkie, że w pewnym stopniu amortyzują upadki, a więc zwiększają bezpieczeństwo.

Tak, drewno trzeba konserwować, ale spokojnie - proces ten nie jest ani specjalnie skomplikowany, ani też uciążliwy czy kosztowny. Poprzez m.in. regularne olejowanie sprawisz, że deski na długo zachowają swój wspaniały wygląd.

Z jakiego drewna warto zbudować taras?

Choć na rynku można dzisiaj kupić materiały kompozytowe, my jednak rekomendujemy naturalne drewno. Ma unikalną strukturę, pięknie pachnie i sprawia, że człowiekowi zdecydowanie poprawia się nastrój. Jeśli chcesz zbudować z niego taras, możesz zdecydować się m.in. na deski wykonane z modrzewia syberyjskiego lub drewna egzotycznego, np. bangkirai czy cumaru.

Właściwości modrzewia syberyjskiego

Wybór modrzewia, w tym również europejskiego (gdyż taki też znajdziesz na rynku) to naszym zdaniem doskonały kompromis pomiędzy ceną a trwałością materiału. Modrzew, szczególnie ten syberyjski, rośnie w dość trudnych warunkach klimatycznych. Dzięki temu ma znacząco zwiększoną odporność na wilgoć czy promieniowanie UV, np. w porównaniu do popularnej w Polsce sosny.

Trwałość modrzewia syberyjskiego ocenia się na minimum 20 lat, natomiast europejskiego około 15. Oczywiście stosując dobre środki konserwacyjne, można ją znacząco wydłużyć. Istotną zaletą jest całkiem ciekawy wygląd tego drewna. Dzięki temu wykonany z niego taras nabierze unikalnego charakteru i na pewno będzie cieszył oczy.

Taras z drewna egzotycznego

Wybór desek z drewna egzotycznego wiąże się z dość dużym wydatkiem, ale w dłuższej perspektywie czasu jest to bardzo opłacalna inwestycja. Materiał ten wykazuje wyjątkowe, naturalne właściwości ochronne. Jest bardzo odporny na działanie wilgoci, promieniowania UV, wiatru czy mrozu. Drewno egzotyczne, zależnie od rodzaju, nierzadko może dekadami zachowywać swój piękny wygląd nawet bez konserwacji.

Do tego dochodzi wyjątkowa kolorystyka tego materiału oraz nierzadko unikalna faktura, która nada tarasowi prestiżu.

Chcesz kupić deski tarasowe? Zamawiaj je ze sprawdzonego źródła

Jak widzisz, drewno to naprawdę świetny materiał do budowy przydomowego tarasu. Jeśli zdecydujesz się na deski, najlepiej zamawiaj je od dobrego sprzedawcy. Skorzystaj z oferty na stronie https://hardwood.pl. Zapoznaj się z asortymentem i już dziś zamów deski na taras.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE