Jak w obecnych czasach szukać pracowników z Ukrainy?

Jak w obecnych czasach szukać pracowników z Ukrainy?

Pracownicy z Ukrainy są poszukiwani na polskim rynku pracy. Bardzo często są to osoby wykwalifikowane, które posiadają w ręku solidny fach oraz doświadczenie w zawodzie. W Polsce szukają lepszych warunków życia i pracy, licząc również na atrakcyjne pensje - są one znacznie wyższe niż na wschodzie. Pracowników z Ukrainy jest wielu, dlatego też warto poszukiwać ich poprzez sprawdzone źródła, gwarantujące legalność pobytu czy odpowiednie kwalifikacje.

Poszukiwanie pracowników - agencja pracy

W ostatnich latach napływ pracowników z Ukrainy jest coraz większy - obecność Ukraińców nikogo już nie dziwi. Ponieważ Polska jest dla nich bliskim krajem oferującym atrakcyjne zarobki, coraz większa ilość pracowników ze wschodu chce próbować sił za naszą granicą. Nie zawsze są to wykwalifikowani pracownicy - często wymagają przyuczenia do zawodu, na co pracodawcy powinni zwracać szczególną uwagę. Dobrym sposobem na poszukiwanie pracowników z Ukrainy jest agencja pracy tymczasowej, która wyróżnia się wysoką skutecznością działania.

Niektóre agencje mają na terenie Ukrainy własne oddziały, co znacznie ułatwia proces rekrutacji poszukiwanych pracowników. Wystarczy określić preferencje odnośnie kwalifikacji, by agencja była w stanie wyszukać odpowiednią osobę szybko i bezpiecznie. Korzystając z jej usług można mieć pewność, że pracownik jest wart zaufania, posiada odpowiednie umiejętności, a jego pobyt w Polsce jest w pełni legalny.

Ogłoszenia w sieci lub praca z polecenia

Inną metodą na zatrudnianie pracowników ze wschodu jest przeglądanie ofert na portalach ogłoszeniowych lub dodanie własnego ogłoszenia odnośnie posiadania wolnego miejsca pracy. W ten sposób można znaleźć odpowiednią osobę, jednak tak naprawdę nie wiadomo, kto odpowie na anons.

Ogłoszeń publikowanych przez Ukraińców nie brakuje, dlatego też pracodawca zwykle otrzymuje wiele odpowiedzi - musi jednak poświęcić energię i wolny czas na to, by sprawdzić kwalifikacje pracownika i przeprowadzić prawidłową rekrutację. Nie może również liczyć na to, że ktoś załatwi formalności związane z zatrudnianiem cudzoziemca, w czym często pomagają właśnie agencje pracy.

Spory odsetek Ukraińców podejmuje pracę dzięki poleceniu znajomych lub rodziny, którzy od pewnego czasu pracują w Polsce. W ten sposób można znaleźć pracownika, kiedy jeszcze nie przekroczył granicy i zaoferować mu pewne zatrudnienie. Warto popytać wśród znajomych przedsiębiorców, szczególnie z tej samej branży - wielu z nich zatrudnia pracowników z Ukrainy, którzy mogą polecić kogoś znajomego. W ten sposób można łatwo znaleźć polecanych pracowników, zanim znajdą oni zatrudnienie u konkurencji.

Czy warto zatrudniać Ukraińców?

Opłaca się zatrudniać pracowników ze wschodu. Statystyki wskazują, że pracownicy z Ukrainy są lepiej zmotywowani do pracy niż Polacy, prawidłowo wywiązują się z powierzanych im obowiązków. Niestety, w Polsce borykamy się z brakiem wykwalifikowanych pracowników, a luki te można wypełnić właśnie Ukraińcami. Są oni dobrze wykształceni, doświadczeni lub chętni do przyuczenia, dlatego też stanowią solidną siłę roboczą, do której przekonały się tysiące polskich pracodawców.

Jeżeli szukasz pracowników tymczasowych wejdź na https://atlaswork.pl/

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE