Jak stworzyć taras marzeń?

Jak stworzyć taras marzeń?

Taras to miejsce, w którym możesz odpocząć przez większą część roku. Latem organizujesz tam przyjęcia urodzinowe oraz grille w towarzystwie przyjaciół, a z kolei jesienią i wiosną po okryciu się kocem odnajdujesz własną strefę relaksu i odpoczynku od gonitwy życia codziennego. To zrozumiałe, że pragniesz stworzyć taras z najlepszych dostępnych materiałów. Deska kompozytowa idealnie się do tego nadaje.

Dlaczego warto wybrać taras kompozytowy?

Taras z kompozytu drewna to przedłużenie salonu, dlatego jest nie tylko stylowy i wytrzymały, ale jednocześnie dopasowany do pomieszczeń występujących w domu. Deski kompozytowe sprawiają, że taras prezentuje się ciepło i gustownie.

To doskonałe miejsce do wypoczynku i przyjmowania gości. Taras kompozytowy wygląda atrakcyjnie na tle zielonych drzew, przyciętej trawy oraz oryginalnych kompozycji kwiatowych. Deska kompozytowa to nie tylko estetyczny materiał. Na szczególną uwagę zasługuje wytrzymałość i uniwersalność tworzywa.
 
Taras z kompozytu drewna nie wymaga konserwacji, dlatego to doskonały wybór, jeśli nie masz czasu na renowację i jednocześnie przykładasz dużą wagę do atrakcyjnego wyglądu. Kompozyt drewna powstaje z wysokogatunkowego drewna wzmocnionego polimerem, dzięki czemu to materiał trwalszy od naturalnego drewna. Co ważne deski kompozytowe nie niszczą się pod wpływem czynników atmosferycznych, czyli nie szkodzi im deszcz, śnieg, mróz czy intensywne promienie słoneczne, które padają na taras przez cały dzień.

Jeśli zdecydujesz się na taras kompozytowy, możesz zapomnieć o renowacji oraz corocznej impregnacji. Tworzywo nie zmienia koloru, nie pojawiają się na nim plamy oraz odpryski, stąd kompozyt drewna cieszy się coraz większą popularnością wśród użytkowników. To zakup na wiele lat, który zwróci uwagę wszystkich odwiedzających.

Taras kompozytowy – strefa bezpieczna dla dzieci oraz zwierząt domowych

Deski kompozytowe są wytrzymałe i prezentują się atrakcyjnie – o tym już wiemy, ale to nie jedyne zalety. Taras z kompozytu drewna jest przede wszystkim bezpieczny, co jest uwarunkowane sposobem wykonania desek.

Wykorzystana zostaje metoda szczotkowania, dzięki czemu zyskują one antypoślizgowe właściwości. Jest to szczególnie istotne, kiedy z tarasu korzystają małe dzieci oraz domowe zwierzęta. Deska kompozytowa nie przyczynia się do kontuzji, wypadków oraz uszkodzeń ciała, dlatego można śmiało stwierdzić, że to najlepszy i najbezpieczniejszy z dostępnych materiałów.

Po tarasie można chodzić w bosych stopach, bez ryzyka wbicia drzazgi oraz odczucia dyskomfortu. Na uwagę zasługuje doskonała jakość wykonania i korzystna cena. Taras kompozytowy nie odróżnia się znacząco od modelu wykonanego z drewna, ale przekonuje do siebie wytrzymałością. Deski pięknie się łączą z kolorowymi kwiatami oraz innymi ozdobami wpisującymi się w styl skandynawski. Twój taras marzeń zaprezentuje się oryginalnie i stanie się ulubionym miejscem wszystkich domowników.

Artykuł powstał przy współpracy ze specjalistami z Ekoteak Deski Kompozytowe - Jakość bez kompromisów

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE