Jak spakować walizkę, by wszystko do niej zmieścić?

Jak spakować walizkę, by wszystko do niej zmieścić?

Pakowanie walizki na wakacje to zawsze nie lada wyzwanie. Tym bardziej, jeśli planujesz wyjazd z dziećmi. Oprócz problemu ze zmieszczeniem wszystkich „niezbędnych” rzeczy pojawia się często problem pogniecionych ubrań oraz włożenia kosmetyków tak, by się nie porozlewały. A jeszcze trzeba znaleźć miejsce na zabawki! Sprawdź, co zrobić, by o niczym nie zapomnieć i jak spakować walizkę, by wszystko do niej zmieścić.

Przygotuj listę niezbędnych rzeczy

Zanim zaczniesz pakować się na wyjazd, sporządź listę rzeczy, które chcesz ze sobą zabrać. Uwzględnij ubrania swoje i dzieci, kosmetyki, dokumenty, akcesoria, takie jak na przykład ładowarka do telefonu czy suszarka do włosów, a także gry i zabawki pociech. Pamiętaj, by zapisywać tylko niezbędne rzeczy. Szczególnie w przypadku ubrań weryfikuj, czy na pewno będzie potrzebne 10 koszulek na siedmiodniowy wyjazd. Oczywiście, w przypadku dzieci warto zabrać kilka sztuk ubrań za zapas, tak na wszelki wypadek.

Dzięki sporządzeniu listy niczego nie zapomnisz oraz nie zapakujesz niepotrzebnych rzeczy. Warto również zweryfikować swoją listę z wyposażeniem miejsca zakwaterowania, do którego jedziesz. Oferty hoteli i pensjonatów na Wakacjezdzieckiem.pl zawierają szczegółowe informacje o udogodnieniach zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Bardzo często obiekty zapewniają suszarki do włosów, a nawet ręczniki, dzięki czemu nie musisz ich zabierać ze sobą.

Odpowiednie ułożenie

Według sporządzonej listy rozłóż wszystkie zapisane rzeczy na łóżku. Dzięki temu będziesz mógł dobrać odpowiedniej wielkości walizki. Pamiętaj, że im większa torba tym będzie on cięższa, dlatego czasami lepiej postawić na kilka mniejszych. Najważniejszą zasadą pakowania jest, by wkładać rzeczy od największym do najmniejszych. Na sam dół więc włóż buty, które są najcięższe i mogłyby zgnieść delikatniejsze akcesoria. Do ich wnętrza możesz powkładać drobiazgi, takie jak niewielkie pudełka z biżuterią, zabawki, czy skarpetki. Następnie zapakuj ręczniki. Zwiń je jednak wcześniej w rulon. Tak samo zrób ze wszystkimi wyprasowanymi wcześniej koszulkami, spodniami i innymi elementami garderoby, które zabierasz na wyjazd. Dzięki temu nie zajmą dużo miejsca i nie pogniotą się w czasie podróży. Buty oraz inne rzeczy warto podkładać w worki foliowy, które ochronią je w razie rozlania się żelu pod prysznic czy szamponu. Ewentualne luki wypełnij skarpetkami, bielizną, zabawkami lub pojedynczymi pieluszkami. Kosmetyki spakuj na samym końcu. Możesz włożyć je do kosmetyczki wyścielanej wodoodpornym materiałem lub każdy osobno włożyć do foliowego woreczka i upchnąć w wolne przestrzenie.

Dokumenty, portfel oraz przekąski na podróż zapakuj do bagażu podręcznego. Jeżeli masz małe dzieci, nie zapomnij zabrać także paczki pieluszek (jeśli planujesz wizytę na basenie, to weź również wodoodporne) oraz nocnika. Najlepiej spakować je w osobną torbę i zabrać jako dodatkowy bagaż.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE