Jak przygotować bagaż do samolotu? Niezbędne okażą się akcesoria podróżne

Jak przygotować bagaż do samolotu? Niezbędne okażą się akcesoria podróżne

Zaczynasz szykować się do wyjazdu na wakacje? Jeśli zdecydowałeś się na podróż samolotem, musisz zadbać o prawidłowe przygotowanie bagażu głównego i podręcznego, bezpieczne zapakowanie kosmetyków i opisanie walizki. Przeczytaj, jak nie popełnić błędu.

Jaką wielkość może mieć bagaż rejestrowany i co może się w nim znaleźć? 

Chociaż najczęściej linie lotnicze dopuszczają bagaż o wadze 23 kg i łącznej sumie wymiarów nie większej niż 158 cm, może się jednak zdarzyć, że przewoźnik w cenie biletu uwzględnił wyłącznie bagaż podręczny. Jeśli chcesz mieć pewność, że nieprzyjemne niespodzianki nie będą Twoim udziałem, odpowiednio wcześnie skontaktować się z liniami lotniczymi. 

Bagaż główny (bagaż rejestrowany) powinien być prawidłowo zapakowany, zamknięty i opisany. Poza podstawowymi elementami garderoby, w walizce głównej mogą się znaleźć potrzebne lekarstwa, akcesoria i narzędzia.

Drobne przedmioty warto dodatkowo zabezpieczyć, korzystając z organizerów podróżnych, dostępnych np. tutaj: https://jameshawk.pl/akcesoria-podrozne/. Ograniczenia najczęściej dotyczą ilości przewożonych płynów (ilość przewożonego alkoholu dodatkowo regulują przepisy celne). Co ciekawe, podróżującym samolotem największy problem sprawia prawidłowe zapakowanie kosmetyków. 

Jak spakować kosmetyki do samolotu?

Chociaż linie lotnicze (ze względów bezpieczeństwa) ograniczają możliwość przewożenia niektórych kosmetyków i akcesoriów kosmetycznych, część produktów wciąż możesz zabrać ze sobą – zarówno w bagażu podręcznym, jak i głównym. Kosmetyki o płynnej konsystencji należy przelać do plastikowych buteleczek, a następnie – zabezpieczyć przed wylaniem się.

W tym celu warto wykorzystać transparentną kosmetyczkę strunową. Dobrym pomysłem będzie unikanie kosmetyków w szklanych pudełeczkach. Jeśli z jakichś względów nie możesz z nich zrezygnować, zdecyduj się na kosmetyczkę wyposażoną w wygodne kieszenie na kosmetyki, kieszonkę osobistą i osobną kieszonkę na szczoteczkę do zębów. 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE