Jak przechowywać opony i koła?

Jak przechowywać opony i koła?

Każdy odpowiedzialny kierowca wymienia opony co sezon, jednak nie zawsze oznacza, to, że zdążyły się one całkiem zużyć. Dzięki odpowiedniemu ich przechowywaniu możemy w przyszłości znów je wykorzystać i sporo na tym zaoszczędzić. Poznaj niezawodne sposoby na przetrzymywanie opon i kół w garażu lub w piwnicy.

Niezawodny sposób na przechowywanie opon

Zanim zostaną przedstawione warunki termiczne, w których najlepiej przetrzymywać opony oraz jak je przygotować do bezpiecznego leżenia przez cały sezon, zostanie przedstawiona najłatwiejsza metoda, która daje 100% pewności, że opony nie ulegną zniszczeniu. Mowa oczywiście o stojaku. Opony na stojaku należy stawiać pionowo. Co kilka tygodni warto jednak obrócić je o 90 stopni, tak dla całkowitej pewności. Przewaga stojaków w porównaniu do wieszania opon na haczykach, czy gwoździach, jest taka, że guma nie zostanie zdeformowana nawet po kilka miesiącach. Jeśli zamierzamy przechowywać opony razem z felgami, to możemy wtedy zaryzykować z ich powieszeniem, chociaż efekt może nie być satysfakcjonujący. Dlatego też najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie znalezienie niedrogiego, ale stabilnego i wytrzymałego stojaka. Stosując tę metodę, zyskujemy pewność, że opony nie zużywają się zbyt szybko i dzięki temu nie musimy tracić dodatkowo pieniędzy. Nie można zapomnieć również o tym, że wykorzystanie stojaka wpływa na bezpieczeństwo podczas jazdy.

Gdzie kupić stojak na opony?

Obecnie istnieje kilka sklepów, w których można zakupić stojaki, o których była mowa powyżej. Nie da się ukryć, że na stronie internetowej https://smartmoto.pl/pol_m_Warsztat_Wyposazenie-warsztatu_Stojaki-na-opony-1555463.html, można znaleźć stojaki, które nie tylko pozwolą nam zachować dobrą kondycję opon, ale przy okazji idealnie sprawdzą się nawet jako prezent.

Przygotowanie opon i kół do przechowywania

Najczęściej decydujemy się na zostawianie opon w garażu lub też w piwnicy, jednak wcześniej należy wykonać kilka czynności. Przede wszystkim warto umyć dokładnie opony, tak aby nie było na nich żadnych zabrudzeń o chemikalii, takich jak benzyna, czy olej. Do mycia należy stosować letnią wodę oraz specjalny szampon samochodowy. Jeśli chcemy do tej czynności wykorzystać myjkę ciśnieniową, to koniecznie trzeba zachować 30 cm odstępu od opony, aby guma nie uległa uszkodzeniu. Po wyschnięciu należy zastosować środki pielęgnujące opony, aby doprowadzić do przedłużenia ich żywotności.

W jakich warunkach termicznych najlepiej przechowywać opony?

Istnieje szereg warunków termicznych, które powinno spełnić miejsce, w którym będą składowane opony. Najważniejsze, aby temperatura nie było wyższa, niż 25 stopni Celsjusza, a klimat tam panujący był suchy. Nie wolno dopuścić do tego, aby przechowywać je w pobliżu grzejników lub pieca. Najkorzystniej, aby w pomieszczeniu było chłodno i ciemno. Zatem nie można pozostawić opon na balkonie, czy też w garażu z dużą ilością okien.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE