W Radomsku pobiegli dla tych, którzy nie mogą

W Radomsku pobiegli dla tych, którzy nie mogą Fot. KBKS Radomsko

Już po raz drugi Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy w Radomsku zaprosił na wspólny bieg z aplikacją w ramach Wings for Life World Run.

Bieg ten to jedyne takie wydarzenie na świecie, gdzie meta goni biegacza. Ponadto, 100% opłat z wpisowego przeznaczone jest na badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym.

W Polsce bieg flagowy odbywa się w Poznaniu, a biegi z aplikacją w tym roku były w 25 miejscowościach. Łącznie w Polsce wystartowało ponad 20 tysięcy uczestników.

Na start w Radomsku zdecydowało się ponad 40 uczestników, którzy uciekali przed wirtualnym samochodem pościgowym. Prócz zawodników lokalnych byli np. goście z Częstochowy i Łodzi.

Do dyspozycji zawodników była pętla licząca 3,5 km w lasach na Wymysłówku, którą najlepsi pokonali kilka razy. Natomiast na każdego bez względu na wynik na mecie czekał symboliczny medal.

Lokalnymi zwycięzcami zostali Marcin Szafert oraz Magdalena Mazur.

Jednak rywalizacja sportowa nie była najważniejsza, a szczytny cel, pokonywanie własnych słabości oraz okazja do integracji środowiska biegowego. Organizatorzy już zapowiadają, że za rok odbędzie się Wings for Life po raz 3. w Radomsku.

Więcej o:
wings for life bieg biegacze
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE