Jak prawidłowo używać brzytwy do golenia?

Jak prawidłowo używać brzytwy do golenia?

Nasi ojcowie i dziadkowie często korzystali z brzytew do golenia. Dziś coraz więcej osób wraca do tej metody. Sprawdźmy, dlaczego warto zdecydować się na ten sposób usuwania zarostu i jak zrobić to dobrze. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego warto wrócić do brzytwy? 

Korzystanie z brzytwy do golenia to specyficzny, męski rytuał. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać o skórę twarzy przed i po goleniu. Usuwanie zarostu brzytwą, to: 

● większa skuteczność usuwania niepotrzebnych włosów, 

● wygodniejsze golenie, 

● ćwiczenie cierpliwości, 

● zdrowa i wypielęgnowana skóra. 

Używanie brzytwy do golenia wymaga nauki, ale jeśli już się na nie zdecydujemy, to zauważymy szereg korzyści wynikających z tej metody. 

O czym pamiętać przy goleniu brzytwą? 

1. Ważnym krokiem, który jest niezbędny do prawidłowego (i bezpiecznego) golenia brzytwą, jest odpowiednie zmiękczenie zarostu. W tym celu należy użyć ciepłego i mokrego ręcznika. Można też wziąć w miarę ciepły prysznic, który sprawi, że skóra stanie się pulchna a jej pory ulegną rozszerzeniu 

2. Kolejnym krokiem jest użycie właściwego mydła do golenia. Dzięki niemu skóra będzie miała odpowiedni poślizg. Mydło należy rozmiękczać za pomocą pędzla, używając odrobiny ciepłej wody. Powstałą w ten sposób pianę należy dokładnie nakładać na skórę. 

3. Nie można zapominać o doborze właściwej brzytwy. Dostępne na rynku modele różnią się grubością, kształtem rączki, a także użytym do ich produkcji materiałem. Jednym słowem - wybierzmy brzytwy do golenia optymalne dla siebie. 

Jak korzystać z brzytwy do golenia? 

Zacznijmy od tego, że brzytwę trzeba odpowiednio... trzymać. Przyrząd należy chwycić tą ręką, którą najlepiej się posługujemy. Należy pamiętać, aby brzytwa była trzymana pod kątem rozwartym, a kciuk podpierał jej dolną część. Z kolei trzy palce powinny trzymać grzbiet brzytwy, a ostatni "mały" palec powinien stabilizować jej końcówkę (zwaną potocznie ogonem). Podczas golenia można się stresować. Dlatego ważna jest właściwa precyzja i odpowiednio rozluźniona ręka. Skóra w trakcie usuwania zarostu powinna być delikatnie napięta palcami. Brzytwę należy trzymać pod kątem 30 stopni względem płaszczyzny skóry. Nie można też zapominać, że na początku golimy się z włosem. Dopiero przy drugim etapie usuwamy resztę zarostu, idąc ostrzem pod włos. 

Jak pielęgnować skórę? 

Decydując się na użycie brzytwy do golenia, nie można zapominać o właściwej pielęgnacji skóry. Po zmyciu resztek mydła za pomocą ciepłej wody przemywamy twarz wodą zimną. Dzięki temu pory skórne zostaną zamknięte. Na koniec używamy wody po goleniu służącej do dezynfekcji twarzy. A co, jeśli w trakcie golenia dojdzie do zacięcia? Ranę należy wpierw odkazić, a następnie użyć ałunu przyspieszającego jej gojenie.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE