Ile kosztuje walka z COVID-19 w powiecie radomszczańskim?

Ile kosztuje walka z COVID-19 w powiecie radomszczańskim?

Radni z Komisji Zdrowia Rady Powiatu Radomszczańskiego analizowali informacje na temat kosztów poniesionych w 2020 roku przez Szpital Powiatowy oraz SP ZOZ ,,Pro Familia” w związku z zabezpieczeniem pacjentów i pracowników przed wirusem SARS-CoV-2.

,,Pro Familia”, która koszt wydatków poniesionych w związku z pandemią ocenia na ponad 118 tys. złotych, zakupiła urządzenia do odkażania powierzchni i powietrza (m.in. 2 lampy bakteriobójcze, 3 ozonatory) oraz środki ochrony indywidualnej (maski, gogle, przyłbice, fartuchy, kombinezony, środki dc dezynfekcji powierzchni za ponad 74 tys. zł).

Przygotowano m.in. dodatkową izolatkę w przychodni przy ul. Przedborskiej, zaadaptowano i doposażono dwa lekarskie gabinety, wykonano śluzę przy wejściu do przychodni przy ul. Armii Krajowej. Punkty obsługi pacjentów zaopatrzono w szyby ochronne, wdrożono porady i wizyty lekarskie oraz pielęgniarskie z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych (e-skierowania, e-recepty) oraz wywiad telefoniczny z pacjentem przed każda wizytą w przychodni.

Szpital Powiatowy w Radomsku, decyzją Wojewody Łódzkiego, nadal pozostaje w stanie podwyższonej gotowości do udzielania świadczeń medycznych osobom zarażonym koronawirusem. Pacjenci ci hospitalizowani są na pięciu oddziałach: Obserwacyjno – Zakaźnym, Gruźlicy i Chorób Płuc, Dziecięcym z Izbą Przyjęć, Rehabilitacji Neurologicznej, Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Dodatkowo tzw. łóżka covidowe (41 miejsc) funkcjonują w ramach Oddziału Chorób Wewnętrznych, Neurologicznego, Ginekologiczno - Położniczego, Kardiologicznego (3 łóżka), Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.

W okresie od marca do grudnia w związku z zabezpieczeniem pacjentów i pracowników przed wirusem SARS-CDV-2 szpital przyjął do magazynu zapasy odzieży ochronnej i środków dezynfekujących, gazów medycznych (tlenu) o łącznej wartości 4 196 883 zł. Wartość darowizn na działalność bieżącą przekracza 2 mln zł, dotacje na środki trwałe - 1 453 039 zł.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański komisja zdrowia koronawirus covid koszt szpital radomsko sp zoz pro familia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE