Ich już z nami nie ma. Znani, którzy odeszli w 2023 roku

Ich już z nami nie ma. Znani, którzy odeszli w 2023 roku

W Dniu Wszystkich Świętych oraz Zaduszek wspomnimy znanych radomszczan, którzy odeszli w 2023 roku.

W nocy z 7 na 8 stycznia zmarł Krzysztof Janik. Był dyrektorem Publicznego Przedszkola nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku od 1984 r. Przez 39 lat powierzoną placówką kierował w sposób wyróżniający, a jego praca zawodowa we wszystkich aspektach była oceniana bardzo wysoko. Wielokrotnie nagradzany Nagrodą Prezydenta Miasta Radomska, a także Nagrodą Łódzkiego Kuratora Oświaty. Jego zawodowe dokonania zostały docenione także wówczas, kiedy otrzymał Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej II stopnia. Miał 62 lata.

W sobotę 21 stycznia, wieku 92 lat zmarł dr n. wet. Lechosław Buchalski. Wieloletni Kierownik Specjalistycznej Lecznicy fla Zwierząt w Radomsku.

12 lutego zmarł ks. Józef Mazur, emerytowany proboszcz parafii katolickiej pw. Św. Rozalii z Palermo w Radziechowicach, kapelan Szpitala Powiatowego w Radomsku.

17 lutego, w wieku 64 lat zmarła doktor Iwona Wajand. Przez prawie 40 lat była lekarzem. W skutek tragicznego zrządzenia losu zapadła w śpiączkę. Iwona Wajand przez długie lata pełniła funkcję kierownika SP ZOZ Pro Familia w Radomsku.

Leopold Bałdys zmarł nagle w wieku 46 lat, w piątek 24 lutego. Leopold  Bałdys pracował w ZSP nr 1 w Radomsku jako katecheta. Koordynował w szkole m.in. Ogólnopolską Zbiórkę Żywności „Tak – Pomagam”.

30 marca, w wieku 69 lat zmarła Małgorzata Koclęga, wieloletnia nauczycielka z Zespołu Szkól Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku.

1 maja, w wieku 60 lat zmarła Jolanta Woźniak, pedagog, nauczyciel i wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku.

W niedzielę 21 maja, zmarł Sławomir Małek jeden z muzyków, współzałożyciel zespołu AFT 2. Odszedł w wieku 61 lat.

22 czerwca, zmarła Jolanta Nitecka. W latach 1992-2009 była dyrektorem MOPS w Radomsku. Miała 72 lata. Została pochowana w Bydgoszczy.

Jolanta Włodarczyk zmarła 17 sierpnia. Była zastępczyni naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku oraz była komendantka Komisariatu Policji w Przedborzu. Miała 53 lata.

24 sierpnia w wieku 76 lat odszedł Kamil Rousseau - poeta, publicysta lokalnego czasopisma „Komu i Czemu”, wielki miłośnik naszego miasta, autor grupy na Facebooku „Radomsko widziane oczami Kosura”.

Andrzej Pawlak zmarł 28 września w wieku 76 lat. W przeszłości był dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku. 

24 października, odeszła Irena Woch, pochodząca z Radomska rzeźbiarka. Miała 95 lat.

Więcej o:
1 listopada wszystkich świętych odeszli
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE