Granty sołeckie rozdzielone. Trafiły też do powiatu radomszczańskiego

Granty sołeckie rozdzielone. Trafiły też do powiatu radomszczańskiego Fot. PiS Powiat Radomszczański

3 mln złotych zostały przekazane na projekty obywatelskie mieszkańców wsi i małych miejscowości w regionie. Powstaną dzięki temu place zabaw, siłownie pod chmurką, odnowione zostaną świetlice wiejskie. W poniedziałek 6 lipca 2020 r. do wójtów i sołtysów trafiły czeki na realizację tych zadań.

Informację o podziale pieniędzy przekazał na konferencji prasowej zorganizowanej w Mierzączce Dużej w gminie Dłutów marszałek Grzegorz Schreiber.

– Samorząd województwa łódzkiego przeznaczył w tym roku 3 mln zł na granty sołeckie. Jest to zaadresowane do ponad trzystu projektów w całym województwie – poinformował marszałek. – Wszystkie realizowane dzięki tym pieniądzom pomysły łączy jedno – żaden z nich nie powstał w urzędzie. Powstały wśród ludzi – tu, w waszych domach, sołectwach. To wy jesteście ich autorami. To wy pokazaliście, co wam jest potrzebne. I z tymi pomysłami przyszliście do nas. My tylko przekazujemy wam środki na to, żebyście mogli te wasze pomysły, marzenia realizować – mówi marszałek Grzegorz Schreiber.

W poniedziałek 6 lipca 2020 r. czeki trafiły do większości beneficjentów.

– Od Mierzączki Dużej rozpoczynamy przejazd przez województwo zachęcając do dalszej pracy nad pomysłami. Chcemy inspirować was do tego, aby takich pomysłów było jak najwięcej – podkreśla marszałek Schreiber.

Granty dla sołectw z terenu powiatu radomszczańskiego wręczyli posłowie Anna Milczanowska i Antoni Macierewicz oraz wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba. Uroczystość została zorganizowana w Urzędzie Gminy w Ładzicach.

O granty sołeckie mogły występować gminy z przeznaczeniem na inwestycje zgłaszane przez swoje sołectwa. Jedna gmina mogła zgłosić maksymalnie trzy zadania. Dofinansowanie na działanie wynosiło maksymalnie 10 tys. zł.

Do dofinansowania Sejmik Województwa Łódzkiego zatwierdził 302 zadania (spośród 446) zgłoszone przez 154 gminy. O udzieleniu wsparcia decydowała komisja konkursowa oceniająca wnioski na podstawie punktacji szczegółowo określonej w regulaminie.

Dofinansowane projekty powinny być zrealizowane do 15 listopada tego roku.

Więcej o:
powiat radomszczański granty sołeckie

Załączniki

lista-grantow-soleckich-w-podziale-na-powiaty-i-gminy.xlsx

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE