Gm. Bełchatów: gminna spółka z nowoczesną kosiarką i ciągnikiem

Gm. Bełchatów: gminna spółka z nowoczesną kosiarką i ciągnikiem Fot. UG Bełchatów

Ciągnik Claas oraz kosiarka bijakowa na wysięgniku to maszyny, którymi dysponuje już Przedsiębiorstwo Komunikacji Transportu i Usług Komunalnych Gminy Bełchatów.

Spółka mogła zakupić maszyny dzięki pomocy finansowej, jakiej udzielono jej z budżetu Gminy Bełchatów. W lipcu gminni radni zgodzili się na dokapitalizowanie PKTiUK kwotą 165 tys. zł, przy czym cała ta suma miała zostać wykorzystana na zakup nowego sprzętu.

Tak też się stało i spółka już dysponuje urządzeniami, które pozwolą jej na profesjonalne i szybkie wykonywanie prac poprawiających stan i utrzymanie dróg na terenie Gminy Bełchatów.

- Ciągniki, które do tej pory były używane przez spółkę nie nadają się do wykorzystywania ich w tak dużym zakresie, jak to jest wymagane w PKTiUK. Ciągnik, który teraz został zakupiony, ma odpowiednią moc do zadań, jakie będzie musiał spełniać. Z kolei kosiarka pozwoli na szybkie i profesjonalne wykaszanie rowów - mówi wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc.

Kosiarka i ciągnik to już kolejne urządzenia, które w ciągu ostatniego roku trafiły do taboru gminnej spółki. Jesienią 2019 roku zakupiono remonter, a od wiosny spółka dysponuje recyklerem, frezarką i zamiatarką.

(info: UG Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów gmina bełchatów nowa kosiarka
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE