Głos Episkopatu do wiernych o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

Głos Episkopatu do wiernych o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw Fot. pixabay.com

- W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Apel opublikowano w piątek 7 sierpnia, na stronie internetowej episkopatu. Przewodniczący KEP zwrócił w nim uwagę na informacje z ostatnich dni o wzroście zakażeń koronawirusem.

- W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił.

Abp Gądecki zaapelował też do kapłanów, aby przypominali uczestnikom zgromadzeń religijnych o tym obowiązku, a także by stwarzali im możliwość przyjmowania komunii świętej na rękę, według szczegółowych przepisów diecezjalnych.

- Dziękuję za konsekwentne i sumienne przestrzeganie zaleceń w ostatnich miesiącach, dzięki czemu parafie – choć w trudniejszych warunkach – mogą dalej, bez przeszkód prowadzić swoją aktywność duszpasterską i służyć nam wszystkim - napisał przewodniczący KEP.

Przestrzegł także, że choć wakacyjny czas sprzyja wypoczynkowi, podróżom i spotkaniom, to może też osłabić naszą czujność.

- Epidemia się nie skończyła i dlatego – w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób bardziej narażonych – proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych - dodał.

- Na dalszy czas wypoczynku i pracy wszystkim z serca błogosławię - napisał przewodniczący KEP.

PAP

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko powiat radomszczański zakażenia radomsko kościół koronawirus
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE