Gidle: 60-letni Chorwat jechał w terenie zabudowanym z prędkością 126 km/h

Gidle: 60-letni Chorwat jechał w terenie zabudowanym z prędkością 126 km/h Fot. KPP Radomsko

Prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, niestety często zakończonych tragicznie. Radomszczańscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 60-letniemu obywatelowi Chorwacji, który w terenie zabudowanym jechał o 76 km/h za szybko.

Mundurowi dbając o bezpieczeństwo na drogach, szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie skupiają się między innymi na kontrolowaniu prędkości pojazdów oraz ujawnianiu wykroczeń będących najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych.

- 15 lutego 2024 roku policjanci ruchu drogowego prowadzili pomiar prędkości na ulicy Reymonta  w Gidlach. Przed godziną 10:00 zatrzymali kierowcę audi, który nie bacząc na to, że przejeżdża przez obszar zabudowany, jechał z prędkością 126 km/h. Kierowca, którym okazał się 60-letni obywatel Chorwacji, został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 2500 złotych. Otrzymał również 15 punktów karnych. Teraz przez kolejne trzy miesiące nie będzie mógł kierować samochodem – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze. Kierowanie pojazdem mechanicznym z taką prędkością stwarza zagrożenie dla samego kierującego, jak również innych użytkowników ruchu drogowego.

Więcej o:
policja radomsko gidle przekroczenie prędkości
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE