Fotograficzno - bałkańsko - jazzowy weekend

Spektakl w MDK-u? Koncert w Bourbon Street albo Bogarcie? A może jakiś wernisaż? Propozycji na spędzenie najbliższego weekendu jest wiele. Sprawdź co ciekawego wydarzy się w mieście w ten... ››

Spektakl w MDK-u? Koncert w Bourbon Street albo Bogarcie? A może jakiś wernisaż? Propozycji na spędzenie najbliższego weekendu jest wiele. Sprawdź co ciekawego wydarzy się w mieście w ten weekend - spędź go kulturalnie!

 

Miłośnicy wystaw i wernisaży nie będą się nudzić w ten weekend. Już w piątkowe popołudnie (6 sierpnia) zostanie otwarta wystawa fotografii Bożeny Błaszczyk, na którą zaprasza Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa. Początek wernisażu zaplanowany jest na godzinę 18.00 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Narutowicza 4.

 

Dla spragnionych pięknych widoków Miejski Dom Kultury przygotował wystawę prac Tomasza Kuźnickiego. Będzie można obejrzeć pejzaże i architekturę ziemi radomszczańskiej ujęte okiem obiektywu Tomasza Kuźnickiego. Oprócz fotografii na wystawie pojawią się także grafiki. Początek  zaplanowano na 7 sierpnia o godzinie 18.00.

 

W Miejskim Domu Kultury prócz wystawy będzie można także w ten weekend obejrzeć  spektakl "Czarodziejskie Krzesiwo", na który MDK zaprasza najmłodszych radomszczan 8 sierpnia na godzinę 17.00 ("Czarodziejskie Krzesiwo" to spektakl w wykonaniu aktorów teatru Firma Teatr z Łodzi). Ponadto po spektaklu odbędą się warsztaty teatralne, a poprowadzi je Małgorzata Milczarek - reżyser i pedagog.

 

 

MDK przygotował także atrakcje dla starszych. Już w niedzielę o godzinie 18.30 na Placu 3 - Maja odbędzie się piknik bałkański. Podczas trwania imprezy będzie można wziąć udział w warsztatach tańca bałkańskiego, a także posłuchać muzyki bałkańskiej w wykonaniu grupy Balkan Sevdah. W repertuarze zespół ten przedstawi tradycyjne pieśni - mieszankę pieśni macedońskich i pirińskich, bośniackich sevdalinek, pieśni Turków kosowskich oraz archaicznych, wielogłosowych  utworów z Hercegowiny i Serbii.

 

Dla tych, którzy od muzyki bałkańskiej wolą jazz, także szykuje się atrakcja. O godzinie 19.00 w niedzielę, w pubie Bourbon Street (ul. Kolejowa 2) odbędzie się koncert jazzowy grupy "Projekt Grzegorza Rogali". Jazzowy wieczór w Bourbon Street uświetni obecność izraelskiej saksofonistki Sagit Ziberman. Niedzielny koncert organizowany jest przez Stowarzyszenie Jazzowe „Bourbon Street” w ramach projektu ,,RADOMSKO otwarte na JAZZ" i współfinansowany przez Miasto Radomsko.

 

Na koncert zaprasza także Club Muzyczny Bogart w Gomunicach, gdzie w piątek o 20.30 rozpocznie się koncert KEV FOX BAND. Irlandzki artysta mieszkający na co dzień w Wielkiej Brytanii zabierze słuchaczy w niezwykłą podróż w nieznane obszary doznan muzycznych.

Więcej o:
bourbon street mdk piknik mbp bogart
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE