Firma Loconi odpowiada nam w sprawie terminalu przeładunkowego przy ul. Kraszewskiego w Radomsku

Firma Loconi odpowiada nam w sprawie terminalu przeładunkowego przy ul. Kraszewskiego w Radomsku Fot. Klaudia Gajda

W czwartek, 24 marca w okolicy ulicy Młodzowskiej w Radomsku odbyło się spotkanie mieszkańców ulic m.in. Młodzowskiej, Dolnej, Kraszewskiego i Poprzecznej z mediami. Mają dość pyłu, kurzu i brudu jaki unosi się nad ich domami. Winą za to obarczają pobliski Terminal Kontenerowy. W piątek dotarła do nas odpowiedź w tej sprawie od Dariusza Bracika, wiceprezesa Zarządu ds. Ekonomiczno — Finansowych Firmy Loconi.

Oto treść odpowiedzi jaką otrzymaliśmy:

- Firma Loconi Intermodal S.A. rozpoczęła modernizację intermodalnego terminala przeładunkowego przy ul. Kraszewskiego 36 w Radomsku już w roku 2019 i przygotowała koncepcję rozwiązań w tym zakresie. Jednak czas pandemii i niepewność spowodowały wstrzymanie realizowanej inwestycji przez ten okres. Spółka złożyła wniosek o pozwolenie na budowę i aktualnie oczekuje wydania decyzji umożliwiającej formalne rozpoczęcie procesu inwestycyjnego.

Z wielką uwagą przyjęliśmy głosy mieszkańców oraz działaczy miasta Radomska, gdyż naszą intencją jest wykonanie modernizacji terminala po uzyskaniu niezbędnych decyzji, o czym informowaliśmy w lokalnej prasie oraz w mediach społecznościowych już w listopadzie 2021 r. Byliśmy i jesteśmy otwarci na dialog z mieszkańcami w zakresie planów spółki związanych z modernizacją terminala oraz co do przejściowych rozwiązań przed i w trakcie realizacji inwestycji.

Nasi pracownicy są w stałym kontakcie z mieszkańcami i służą pomocą w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości. Równolegle do postępowania formalno-prawnego spółka zakończyła I etap postępowania przetargowego na wyłonienie Generalnego Wykonawcy inwestycji i jesteśmy w trakcie II etapu, który mamy nadzieję pozwoli na rozpoczęcie robót w drugim kwartale 2022 roku. Mamy również nadzieję, że wielomilionowa inwestycja pozwoli na zaangażowanie miejscowych firm. Naszą intencją jest wykorzystanie potencjału lokalnych przedsiębiorców i stworzenie między nami symbiozy, która umożliwi współpracę na różnych płaszczyznach i tym samym usprawni relacje z mieszkańcami zabudowań zlokalizowanych w okolicach terminala.

W ramach planowanej inwestycji Loconi Intermodal zmodernizuje powierzchnie manewrowe i składowe terminala. Po przeprowadzonych analizach, badaniach gruntowych oraz pracach inżyniersko-projektowych całkowity koszt inwestycji został oszacowany na kilkadziesiąt milionów złotych. Planujemy, że już w 2023 r. spółka rozpocznie eksploatację nowoczesnego, proekologicznego terminala kontenerowego. W chwili obecnej priorytetem spółki Loconi jest uzyskanie pozwolenia na budowę, dzięki któremu spółka będzie mogła rozpocząć prace ziemne związane z modernizacją terminala. Liczymy na zrozumienie mieszkańców Radomska i wsparcie władz lokalnych, aby jak najszybciej rozpocząć realizację inwestycji, zgodnie z założonym harmonogramem - Dariusz Bracik, wiceprezes Zarządu ds. Ekonomiczno — Finansowych.

Czytaj też: Mieszkańcy ulicy Młodzowskiej w Radomsku mają dość pyłu i brudu

Sprawdź: Firma Loconi odpowiada nam w sprawie terminalu przeładunkowego przy ul. Kraszewskiego w Radomsku

Więcej o:
terminal radomsko brud terminal radomsko rafał dębski młodzowska terminal młodzowska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE