ERA Travel wspiera akcję „Sprzątanie Brzegów Warty - od źródeł do ujścia”

ERA Travel wspiera akcję „Sprzątanie Brzegów Warty - od źródeł do ujścia” Fot. ERA Travel

Powiat Radomszczański, w ramach projektu Era Travel wspiera „Sprzątanie Brzegów Warty - od źródeł do ujścia”. W sobotę, 24 kwietnia wolontariusze sztabu „kajakowo” spotkali się, aby posprzątać z zalegających śmieci rzekę Wartę oraz jej brzegi.

Jest to cykliczne - siódme już ogólnopolskie wydarzenie. Na naszym odcinku bierze w nim udział 26 wolontariuszy z Buczka, Gomunic, Radomska, Zakrzówka Szlacheckiego, Bełchatowa, Zelowa, Krakowa, Gliwic, Rydułtowy koło Rybnika oraz Pajęczna.

Akcja podzielona jest na dwa etapy. Sobota to sprzątanie miejscowości Bobry, gdzie został wysprzątany teren przy moście kolejowym, następny przystanek to miejsce przy moście w Łęgu oraz Zakrzówek Szlachecki.

Czytaj też: „Operacja Czysta Rzeka” udana

- Niedziela to następny etap sprzątania dla nowej grupy wolontariuszy na odcinku Zakrzówek Szlachecki - Ważne Młyny - informuje Dawid Zieliński koordynator akcji.

- Pamiętamy, że będąc na spacerze my też możemy zebrać i zabrać zalegające śmieci. Jeśli będziemy robić to systematycznie na pewno będzie to wielki pożytek dla przyrody oraz nas samych – dodaje Dawid Zieliński.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański era travel sprzątanie brzegów warty akcja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE