„Operacja Czysta Rzeka” udana

Fot. wideo: Klaudia Gajda

Mimo fatalnej pogody od rana przy Warcie, w okolicy Zakrzówka Szlacheckiego sporo się działo. Wolontariusze sprzątali teren rzeki wraz z przyległymi starorzeczami. To w ramach projektu „Operacja Czysta Rzeka”. Akcję koordynowali pracownicy Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Deszcz nie pokrzyżował planów organizatorów. Przy zalewie na Zakrzówku Szlacheckim zebrała się grupa kilkunastu osób, wyposażona w worki na śmieci tuż po godzinie 9.00 – podzielona na dwa zespoły powędrowała wzdłuż Warty by uprzątnąć teren ze śmieci. Zaledwie w kilka minut worki zapełniały się tym, co wyrzucili przy rzece inni.

- Operacja Czysta Rzeka to jedna z największych ogólnopolskich akcji społecznych polegająca na sprzątaniu brzegów rzek. Chodzi o to by zwrócić uwagę na ogarniające nas zewsząd śmieci – ale z drugiej strony chcemy pokazać, że te dziewicze tereny, takie bardzo naturalne są piękne i warto o nie zadbać – mówił Arkadiusz Szczegodziński, kierownik Biura Promocji, Turystyki i Sportu w ‎Starostwie Powiatowym w Radomsku, koordynator akcji.

Podczas sprzątania, najczęściej do worków trafiały śmieci w postaci butelek oraz opakowań po jedzeniu. W akcji udział brali przedstawiciele radomszczańskich Morsów, Radomszczańskiego Alarmu Smogowego, podopieczni placówki „Kamil" ze Strzałkowa. Do inicjatywy przyłączył się także WOPR, ratownicy wsiedli w kajaki i to z nich sprzątali Wartę.

Ostatecznie zebrano 34 worki śmieci, oponę i żeliwny grill.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
operacja czysta rzeka czysta rzeka Radomsko Radomsko Zakrzowek Zakrzówek Szlachecki Radomsko24 zbieranie śmieci zakrzówek zbierali śmieci na Zakrzówku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE