Ekstremalna Droga Krzyżowa. Nocą, w ciszy i skupieniu

Ekstremalna Droga Krzyżowa. Nocą, w ciszy i skupieniu Fot. Materiały EDK

Mimo pandemii już w ten weekend na trasy ruszą uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. W powiecie radomszczańskim można ruszyć w dwie trasy: Czerwona - św. Dominika z Gidel oraz Pomarańczowa - Matki Bożej Serdecznej z Przedborza.

Ekstremalna Droga Krzyżowa polega na pokonaniu trasy minimum 40 km w nocy. Samotnie lub w skupieniu. Bez rozmów i pikników. EDK oferuje wiele tras. Na mapie tych w województwie łódzkim – w powiecie radomszczańskim są dwie. Pierwszą z nich jest to na odcinku Gidle – Jasna Góra (Gidle - Skrzypiec - Borowa - Kuźnica - Garnek - Dąbek - Krasice - Mstów - Siedlec - Przeprośna Górka - Mirów - Częstochowa - Jasna Góra). Długość trasy to 44 km, suma podejść 383 m. Start Drogi Krzyżowej w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gidlach, 26 marca o godz. 19.

Druga trasa obejmie 40 km odcinek zaczynający się i kończący w Przedborzu (Przedbórz - Łączkowice - Pratkowice - Rudka - Krzętów - Kolonia Mrowina - Łapczyna Wola - Jeżowiec - Boża Wola - Henryków - Gepnerów – Przedbórz). Suma podejść na trasie 329 m. Start 27 marca o godz. 18.

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Więcej o:
ekstremalna droga krzyżowa edk edk 2021 radomsko edk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE