Dziesięć łóżek trafiło na SOR szpitala w Radomsku

Dziesięć łóżek trafiło na SOR szpitala w Radomsku Fot. Szpital Powiatowy

Szpitalny Oddział Ratunkowy wzbogacił się o dziesięć łóżek transportowych. Dotychczasowe łóżka nie spełniały już oczekiwań pacjentów, były awaryjne oraz niewygodne.

To jeden z pierwszych zrealizowanych zakupów w ramach projektu pn. „Doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz pracowni diagnostycznych w urządzenia konieczne do zapewnienia usług ratownictwa medycznego przez 24h/7dni, poprawiające funkcjonalność oddziału i zwiększające efektywność jego działania”.

W ramach projektu zakupiono dziesięć wózków transportowych firmy Stryker za łączną kwotę 155 411,71 zł.

Wózki zostały zaprojektowane w celu spełnienia oczekiwań wszystkich pacjentów przebywających w ramach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Oprócz wygodnych materacy oraz barierek ochronnych, zostały wyposażone w piąte koło, które zapewnia łatwiejsze sterowanie wózkiem w czasie transportu chorych.

Dodatkowo umożliwiają one ułożenie chorych w pozycji Trendelenburga/antyTrendelenburga co jest niezwykle istotne w czasie prowadzenia medycznych czynności ratunkowych w ramach SOR.

Każdy z zakupionych łóżek posiada dodatkowo półkę na defibrylator, statyw na płyny infuzyjne, uchwyt na butle tlenową oraz jednorazowe podkłady dla pacjentów. Dzięki zakupowi zostały wymienione wszystkie wózki w ramach części obserwacyjnej oraz segregacyjnej SOR.

W ramach konkursu obejmującego program inwestycyjny w zakresie modernizacji, przebudowy lub doposażeniu szpitalnych oddziałów ratunkowych (SOR) lub pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR placówka w Radomsku pozyskała 5 825 000,00 zł.

Więcej o:
szpital oddział dziecięcy szpital radomsko sor szpital radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE