Dzień z „Koniczynką”

Dzień z „Koniczynką”

Powstała w odpowiedzi na nieustannie rosnące zapotrzebowanie na rehabilitację osób z różnego rodzaju dysfunkcjami i brak specjalistycznych ośrodków oferujących tego typu usługi. Dzisiaj współpracuje między innymi z cenionymi specjalistami w zakresie fizjoterapii, neurologopedii, logopedii, psychologii. Specjaliści ciągle podnoszą swoje kompetencje uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach i konferencjach, dzięki czemu oferują najwyższą jakość usług. Stowarzyszenie „Koniczynka” z Radomska od 10 lat zmienia rzeczywistość osób niepełnosprawnych w środowisku lokalnym.

- Dajemy dużo od siebie, staramy się oddać im jak najwięcej – podkreślają wszyscy pracujący na co dzień z osobami niepełnosprawnymi.

Najtrudniejszy jest moment, gdy rodzice dowiadują się, że ich dziecko jest niepełnosprawne. Wali się wtedy cały świat. Często zdarza się, że dziecko nie potrzebuje wówczas jeszcze intensywnej rehabilitacji, ale za to szybka pomoc niezbędna jest dla jego rodziny.

- Często rodzice nie są jeszcze do końca z tym pogodzeni. Trudno im zaakceptować, że dziecko będzie niepełnosprawne. Zawsze przecież żyją nadzieją, że ich dzieci będą najmądrzejsze i najpiękniejsze. Są w szoku, gdy okazuje się, że ich syn, czy córka są chore, ale optymizm, opieka, pozytywne myślenie, wszystkich ich i nasze zaangażowanie czyni naprawdę cuda - mówi Katarzyna Chybała, prezes Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka” w Radomsku.

Z kamerą portalu Radomsko24.pl, przez jeden dzień towarzyszyliśmy podopiecznym Stowarzyszenia „Koniczynka". Ten film jest najlepszym dowodem bezgranicznego oddania rodziców, zaangażowania personelu medycznego i wszystkich, którym bezgranicznie chcą pomagać.

Emisja filmu na portalu Radomsko24.pl, w środę 17 marca o godz. 10.00 Zapraszamy.

Więcej o:
koniczynka koniczynka radomsko centrum koniczynka
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE