Dzień Drzwi Otwartych dla kandydatów na rodziny zastępcze

Dzień Drzwi Otwartych dla kandydatów na rodziny zastępcze Fot. M. Kołaczkowski

Edukacja w zakresie rodzicielstwa zastępczego jest niezbędna. Z badań wykonanych w marcu na zlecenie Fundacji Happy Kids wynika, że aż 64. proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego. Najliczniejszą grupę, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10 badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym.

W powiecie radomszczańskim sytuacja jest dobra.

- Dzisiaj wszystkie dzieci, które wymagały zabezpieczenia są ulokowane w pieczy rodzinnej, lub instytucjonalnej. Zarówno te, w stosunku do których zakończono postępowanie sądowe jak i te, gdzie postępowania trwają i sytuacja jest niedokończona - mówi w rozmowie na portalu Radomsko24.pl, Monika Malcher dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomsku.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Radomsku zaprasza do udziału w kursie dla kandydatów na rodzinę zastępczą niezawodową, zawodową oraz prowadzącą rodzinny dom dziecka. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca.

28 maja PCPR zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi dla kandydatów na rodziny zastępcze.

- To będzie kolejne takie spotkanie skierowane do potencjalnych kandydatów do roli rodziny zastępczej. Po to, żeby pokazać innym, że rodzicielstwo zastępcze jest w naszym powiecie, że są takie rodziny i są dzieci, które potrzebują pomocy – dodaje Monika Malcher.

Gościem rozmowy „W Temacie” w piątek 24 maja, będzie Monika Malcher dyrektor PCPR w Radomsku. Premiera o godz. 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk monika malcher
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE