Dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania się na drodze

Od ubiegłego roku w Radomsku trwa akcja „Bezpieczne Radomsko”, prowadzona przez Urząd Miasta, Komendę Powiatową Policji oraz szkołę jazdy „Elcar”. W ramach akcji organizowane są m.in. spotkania dla najmłodszych, podczas których dzieci dowiadują się, jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych.

W środę, 24 lutego 2021 r. w tego typu spotkaniu wzięły udział przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 2 w Radomsku. Spotkały się z funkcjonariuszami, którzy w towarzystwie „Komisarza Błyska” wytłumaczyli, w jaki sposób należy się zachowywać podczas przechodzenia przez jezdnię.

- To bardzo ważne, by zasady właściwego zachowania się na drodze wpajać od najmłodszych lat – podkreśla Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

- Uważam, że nauka w ten sposób jest najlepsza. Dzieci nie tylko poznają teorię, ale dowiadują się też, jak w praktyce teorię tę wykorzystać – dodaje Małgorzata Krupska, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Radomsku.

Dzieci, podczas akcji otrzymały elementy odblaskowe. Mogły też zobaczyć jak wygląda policyjny radiowóz.

Akcja będzie w tym tygodniu kontynuowana. Podobne spotkania zostaną zorganizowane w Publicznym Przedszkolu nr 5 oraz Publicznej Szkole Podstawowej nr 2.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko akcja bezpieczne radomsko policja zasady zachowania się na drodze przejście dla pieszych
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE