Dyrektor MOPS w Radomsku nagrodzony przez ministra

Dyrektor MOPS w Radomsku nagrodzony przez ministra

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku, Andrzej Barszcz otrzymał nagrodę specjalną Ministra Rodziny i Polityki Społecznej za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej w roku 2020.

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną, w roku bieżącym uroczystość z okazji Dnia Pracownika Socjalnego odbyła się w formie on-line, w czwartek 19 listopada 2020. Minister Rodziny i Polityki Społecznej, Magdalena Maląg osobiście przekazała laureatowi oficjalną informację o przyznaniu nagrody specjalnej.

- Kiedy od marca zmagamy się z pandemią koronawirusa, to państwo - pracownicy Ośrodków Pomocy Społecznej, Domów Pomocy Społecznej są na tej pierwszej linii frontu. Chylę czoła i dziękuję za to, że dzięki państwa ciężkiej pracy jesteśmy w stanie pomóc tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują - najsłabszym - powiedziała minister Maląg.

Dyrektor Andrzej Barszcz został nagrodzony za ogromny wpływ na rozwój i kształt lokalnej polityki społecznej poprzez realizację szerokiego spektrum działań na rzecz praktycznie wszystkich grup społecznych na terenie Miasta Radomska.

Od 2019 roku dzięki innowacyjnemu podejściu dyrektora do pracy socjalnej oraz wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań w pomocy społecznej, Ośrodek działa według modelu rozdzielenia pracy socjalnej od postępowania administracyjnego. Celem wprowadzenia zmiany jest podniesienie jakości świadczeń udzielanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku poprzez ich profesjonalizację w celu efektywniejszej obsługi osób i rodzin korzystających ze wsparcia MOPS.

Więcej o:
radomsko mops radomsko andrzej barszcz nagroda ministerstwo rodziny
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE