Dwie radomszczańskie szkoły z dofinansowaniem na doposażenie kuchni i stołówek

Dwie radomszczańskie szkoły z dofinansowaniem na doposażenie kuchni i stołówek Fot. PSP 1 w Radomsku

Miasto Radomsko, dzięki pomyślnej weryfikacji wniosków złożonych do Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” – edycja 2024 uzyskało dofinansowanie w kwocie 159 520,00 zł.

Dofinansowanie na realizację zadań zostało przyznane dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 oraz dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku.

Program „Posiłek w szkole i w domu” ma na celu wzmocnienie opiekuńczej funkcji szkoły podstawowej poprzez tworzenie warunków umożliwiających spożywanie przez uczniów posiłku w trakcie pobytu w szkole.

Uzyskane dofinansowanie przeznaczone zostanie na:

- PSP nr 1

Pozyskane środki zostaną wykorzystane na zakup nowego sprzętu kuchennego, m.in.: patelni elektrycznej, zmywarko wyparzarki, dużych stołów kuchennych, akcesoriów i - co najważniejsze - pieca konwekcyjno-parowego.

Zakup pieca konwekcyjno-parowego pozwoli na zwiększenie liczby wydawanych posiłków dla uczniów, ale przede wszystkim pozwoli na urozmaicenie menu.

Dotychczasowo używany sprzęt jest przestarzały i wymaga ciągłych napraw. Nowy sprzęt i akcesoria ułatwiające prace na kuchni pozwolą zwiększyć możliwości przygotowywania zdrowych i smacznych posiłków.

- PSP nr 7

Otrzymanie dofinansowania pozwoli na generalny remont stołówki oraz doposażenie w nowoczesny sprzęt kuchenny. Aby stworzyć lepsze warunki spożywania posiłków przez uczniów, szkoła zamierza powiększyć salę jadalną o cześć sąsiadującej sali lekcyjnej, co pozwoli na dostawienie 10 stolików. Dzięki temu na przerwie międzylekcyjnej z obiadów będzie mogło skorzystać swobodnie około 100 uczniów.

Zakupienie pieca konwekcyjno–parowego będzie miało przełożenie na szybsze wydawanie posiłków, jak również będzie wpływało na lepszą jakość, smak i wartości odżywcze przygotowywanych dań. Krótsza praca pieca wpłynie również na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną. Życzeniem rodziców jest także to, aby w szkole można było skorzystać z dwudaniowych obiadów, co było niemożliwe ze względu na ograniczone możliwości techniczne. Po zakupieniu nowego sprzętu ma się to zmienić.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko dofinansowanie dotacja wyposażenie kuchni i stołówek szkoły psp 1 psp 7 posiłek w szkole i domu
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE