Duże zmiany na A1. Będą utrudnienia i nowa organizacja ruchu

Duże zmiany na A1. Będą utrudnienia i nowa organizacja ruchu Fot. GDDKiA

Ruszyły prace przygotowawcze związane z wprowadzeniem nowej organizacji ruchu na budowanym odcinku autostrady A1 między węzłem Tuszyn i węzłem Piotrków Trybunalski Południe. Od godziny 6.00 w najbliższy poniedziałek - 30 listopada kierowcy jadący tym odcinkiem autostrady A1, będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku (2+2). Zanim to jednak nastąpi, od piątku, 27 listopada 2020 r. fragment autostrady zostanie wyłączony z ruchu.

Dotychczas dwa pasy ruchu wyznaczone były tylko w kierunku południowym - do Katowic. W stronę Łodzi był jeden pas ruchu. Oznacza to zwiększenie przepustowości tego odcinka i większy komfort podróżowania.

Nową organizacją ruchu zostanie objętych ponad 12 z 15,8 km odcinka „A” Węzeł Tuszyn – węzeł Piotrków Trybunalski Południe. 11 km od węzła Tuszyn do okolic Bąkowca i 1,1 km na odcinku między węzłami Piotrków Trybunalski Zachód i Piotrków Trybunalski Południe.

- W związku z koniecznością przeprowadzenia prac koniecznych do wprowadzenia nowej organizacji ruchu, od piątku 27 listopada od godz. 19.00 do poniedziałku 30 listopada do godz. 6.00 nie będzie możliwości przejazdu autostradą z Piotrkowa Trybunalskiego do Łodzi. Objazd wyznaczono drogą krajową nr 12/91 przez Srock. Oznacza to, że jadący od strony Katowic na węźle Piotrków Trybunalski Zachód będą musieli zjechać z autostrady A1 na drogę ekspresową S8 w kierunku Warszawy i na najbliższym węźle - Piotrków Trybunalski Północ skierować się n a DK12/91 w stronę Łodzi. Tędy dotrą do węzła Tuszyn, gdzie będą mogli kontynuować podróż autostradą A1 lub DK12/91, czyli tzw. starą trasą. Ruch w przeciwnym kierunku będzie się odbywał, jednak należy spodziewać się w tym czasie dodatkowych utrudnień i kilkunastominutowych zatrzymań ruchu – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

- Apelujemy do kierowców o ostrożność i rozwagę. Sugerujemy, aby w miarę możliwości rozważyć podróż trasą alternatywną – dodaje Maciej Zalewski.

Więcej o:
autostrada a1 budowa a1 utrudnienia gddkia nowa organizacja ruchu
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE