Driftował przed komendą policji, został zatrzymany

Driftował przed komendą policji, został zatrzymany Fot. KPP w Radomsku

Policjanci z wydziału ruchu drogowego z Radomska zatrzymali 24-letniego radomszczanina, który jeździł niebezpiecznie po ulicach miasta. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę a tym samym najprawdopodobniej zapobiegli wypadkowi. O wysokości kary zdecyduje sąd.

We wtorek 5 maja 2020 r. w godzinach popołudniowych mieszkaniec Radomska zgłosił, że na skrzyżowaniu w okolicy ul. Tysiąclecia i Fabianiego młody mężczyzna „kręcił bączki” swoim samochodem, po czym zatrzymał pojazd na środku jezdni. Po zwróceniu mu uwagi pirat drogowy podszedł do zgłaszającego i kopnął w lusterko jego samochodu. Następnie wsiadł do auta i odjechał z miejsca.

- Chwilę później pod komendę policji w Radomsku podjechał ten sam kierujący i z piskiem opon zaczął driftować na parkingu przed siedzibą stróżów prawa, po czym z dużą prędkością odjechał w kierunku centrum. Kilka chwil później został zauważony przez patrol ruchu drogowego i zatrzymany do kontroli na ul. Żeromskiego. Mężczyzna był trzeźwy. Nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania. Nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Okazało się, że przekroczył dopuszczalną liczbę punktów karnych. Funkcjonariusze wystąpią do sądu z wnioskiem o zatrzymanie uprawnień młodemu kierowcy za niebezpieczną jazdę i stosowne ukaranie go za szereg wykroczeń – wyjaśnia Wojciech Auguścik z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Pojazd driftera został odholowany na parking strzeżony.

Więcej o:
radomsko policja radomsko pirat drogowy drift przed komendą policji
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE