Drift na parkingu zakończył się wysokim mandatem karnym

Drift na parkingu zakończył się wysokim mandatem karnym Fot. KPP Radomsko

Młody mężczyzna, który na parkingu centrum handlowego w Radomsku trenował swoim samochodem „kontrolowany” poślizg został ukarany wysokim mandatem. Nagranie szybko obiegło Internet. Dotarło też do funkcjonariuszy.

13 stycznia 2022 roku do radomszczańskiej komendy zostało przesłane nagranie pokazujące jak kierowca audi w wyniku „kontrolowanego” poślizgu traci panowanie nad pojazdem i uderza w obiekt znajdujący się na parkingu.

- Nagranie pokazuje również zdziwienie na twarzy kierowcy po nieudanym wykonaniu manewru. Policjanci z zespołu zajmującego się wyjaśnianiem okoliczności zdarzeń w ruchu drogowym dzięki swojej skrupulatności i dociekliwości ustalili sprawcę tego wykroczenia, które zostało popełnione 6 stycznia bieżącego roku. Okazał się nim 23-letni mężczyzna przebywający czasowo w Radomsku. Oględziny audi wykonane przez mundurowych potwierdziły udział tego pojazdu w zdarzeniu drogowym. Młody kierowca podczas rozmowy z policjantami stwierdził, że jego „głupota” dużo go już kosztowała a to nie koniec wydatków finansowych. Ponadto, nie spodziewał się, że funkcjonariusze ustalą jego dane – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Policjanci 18 stycznia 2022 roku na 23-latka nałożyli mandat karny w wysokości 1020 złotych.

- Radomszczańscy policjanci często otrzymują zgłoszenia dotyczące driftujących na parkingach kierowców. Swoim zachowaniem, tacy kierowcy stwarzają zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Ponadto, takie zachowanie powoduje zakłócenie spokoju dla okolicznych mieszkańców. Dlatego policjanci, szczególnie z wydziału ruchu drogowego w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa kierowcom oraz pieszym często kontrolują te miejsca i reagują na występujące nieprawidłowości – podkreśla Aneta Wlazłowska.

- Przypominamy, że najlepszym miejscem do szlifowania swoich umiejętności w zakresie driftu jest tor wyścigowy lub inne wyznaczone do tego miejsce, gdzie w kontrolowanych warunkach możemy w pełni wykorzystać i doskonalić nasze możliwości oraz korzystać z pojazdów, którymi dysponujemy – dodaje policjantka.

Czytaj też: Nieudany drift audi na Interq w Radomsku. Jak dzik w sosnę w dębowym lesie

Więcej o:
radomsko drift intermarche mandat poślizg policja radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE