DPS w Radomsku i powiecie zostały „skoszarowane”

DPS w Radomsku i powiecie zostały „skoszarowane” Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Rozwijająca się epidemia wymusza kolejne obostrzenia. Starosta Powiatu Radomszczańskiego podjęła decyzję o zamknięciu dostępu do Domów Pomocy Społecznej w Radziechowicach i Radomsku oraz Placówki Opiekuńczo Wychowawczej ,,Kamil”.

- Mając na uwadze skalę zakażeń, do których doszło w wielu Domach Pomocy w innych częściach Polski, chcemy zrobić wszystko, by takie tragedie nie wydarzyły się w naszym powiecie. Dlatego podjęłam decyzję o zamknięciu trzech placówek prowadzonych przez Powiat Radomszczański – mówi starosta Beata Pokora.

„Skoszarowanie” placówek jest równoznaczne z tym, że pracownicy pozostaną z podopiecznymi noc i dzień, nie będą mogli po pracy wrócić do swych domów. Po tygodniu zastąpią ich inni.

- To trudna decyzja, ale należało ją podjąć po to, aby zapewnić ochronę podopiecznym, którzy należą do grupy osób najbardziej narażonych na efekty ataku koronawirusa. I najbardziej wobec niego bezbronnych… W tej niezwykłej sytuacji wyrażam wielki szacunek i ogromną wdzięczność dla pracowników tych jednostek. Zdaje sobie sprawę z tego, że to z ich strony wielkie poświęcenie – podkreśla starosta Beata Pokora.

Decyzja o zamknięciu DPS-ów oraz POW ,,Kamil” zapadła po przeprowadzeniu wśród załogi i pensjonariuszy testów na obecność koronawirusa. Wszystkie wyniki, które do czwartkowego popołudnia przekazano z laboratorium w Łodzi, były negatywne.

- Mam nadzieję, że decyzja o zamknięciu placówek zminimalizuje ryzyko zachorowań na COVID -19 – podkreśla starosta Beata Pokora.

Więcej o:
koronawirus radomsko koronawirus dps zakaz dostępu dps
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE